Púchovskí plavci úspešne vstúpili do novej sezóny

V sobotu 18. februára 2017 sa reprezentanti Plaveckého klubu MATADOR Púchov prvý raz v tomto roku zúčastnili pretekov. V Nových Zámkoch sa konali krajské majstrovstvá žiakov – preteky dlhých tratí, pričom pod tento pojmom sa skrývajú najdlhšie olympijské trate v bazénovom plávaní, a to vzdialenosti 1 500 metrov voľný spôsob a 800 metrov voľný spôsob. Pretekov sa zúčastnilo 10 klubov zo západoslovenskej oblasti, vrátane veľkých klubov ako Trnava, Piešťany alebo Trenčín.

Naši plavci opäť preukázali, že svojím tréningovým úsilím a pretekárskym nasadením patria pri dlhých tratiach k špičke, keď titul majstra západoslovenskej oblasti získal Samuel Jancík v disciplíne 800 metrov voľný spôsob, pričom v disciplíne 1 500 metrov voľný spôsob skončil na výbornom treťom mieste.

Podobne titul majsterky oblasti získala Lea Kmošenová na krauliarskej osemstovke výborným časom 10:38,71, pričom druhé miesto a titul vicemajsterky získala ďalšia naša reprezentantka Nina Hlúbiková, ktorá zaostala za Leou iba o 7,81 sekundy.

Výborné výsledky dosiahli tiež ostatní zúčastnení púchovskí plavci, keď Vanda Valachová Vanda v kategórii junioriek obsadila druhú priečku na trati 800 metrov voľný spôsob. Martin Matušík a Mário Hanták boli každý vo svojej vekovej kategórii v disciplíne 800 metrov voľný spôsob na bronzovej pozícii.

V konkurencii 109 plavcov sa nestratili ani zvyšní naši pretekári, keď z jedenástich štartov bolo prekonaných deväť osobných rekordov. Tréneri Danka Strelčíková a Peter Bílik boli s výsledkami svojich zverencov spokojní, keďže to boli po zimnej prestávke prvé preteky a už tie dali prísľub výkonnostného rastu zverencov.