Skvelý úspech Simony Ciesarovej: dva bronzy z majstrovstiev Slovenska

V Košiciach sa konali majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov. Na slovenský šampionát vycestovala pod vedením trénera Petra Bílika aj skromná trojčlenná výprava púchovských plavkýň – Simona Ciesarová, Daniela Cyprichová a Karin Šmigurová. Daniela so Simonou sa predstavili v kategórii 12-ročných dievčat, Karin patrí do kategórie 13-ročných dievčat. Skvelými výkonmi sa v košickej plavárni prezentovala predovšetkým Simona Ciesarová, ktorá vybojovala dve bronzové medaily v prsiarskych disciplínach na 100 a 200 metrov.

Prvý cenný kov vybojovala Simona na prsiarskej stovke v sobotu predpoludním, pričom do preteku nastupovala s nahláseným desiatym časom vo svojej vekovej kategórii. Formu však mala očividne načasovanú na jednotku a svoj doterajší osobný rekord z apríla tohto roku vylepšila o takmer dve a pol sekundy.

Úvodná päťdesiatka, ktorú zaplávala za 41,85 sek., ešte nenasvedčovala medailovému záveru, keďže päť dievčat plávalo rýchlejšie, ale kým po obrátke viaceré zo Simoniných súperiek „vytuhli“, ona dosiahla na druhej päťdesiatke tretí najrýchlejší čas a celkovo z toho bolo aj konečné tretie miesto s časom 1:26,42 min. za víťaznou Tamarou Baloghovou zo Svitu a Natáliou Strašíkovou z Považskej Bystrice.

Simona Ciesarová (vpravo) medzi trojicou najlepších na trati 200 metrov prsia.

V nedeľu predpoludním nadviazala Simona Ciesarová na svoj výborný výkon z prsiarskej stovky aj na dvojnásobnej trati. Jej doterajší osobný rekord z mája tohto roku bol 3:10,23 min., ale v Košiciach sa jej podarilo plávať o šesť sekúnd rýchlejšie.

Dosiahnutý čas 3:04,12 min. ju zaradil na tretie miesto za víťaznú Tamaru Baloghovú zo Svitu a druhú Leu Grožajovú z Bratislavy, ktoré sa ako jediné dostali pod tri minúty. Simona sa počas šampionátu predstavila aj v ďalších siedmich disciplínach, pričom k umiestneniu v desiatke najlepších mala najbližšie v polohových pretekoch na 400 metrov, kde obsadila jedenáste miesto.