V Zápase hviezd aj traja hráči z Púchova

6 97

Po tretí raz sa hral druholigový „Zápas hviezd“ medzi východom a západom – tentoraz na zimnom štadióne v Kežmarku. Hokejisti, ktorí sa počas základnej časti nemali možnosť stretnúť, si zmerali sily v atraktívnej exhíbícii. Tá okrem samotného zápasu hraného s 15-minútovými tretinami priniesla aj zaujímavé súťaže zručností, ktorých víťazi si zapísali góly do samotného stretnutia. Druholigovú bodku za sezónou napokon zvládli úspešnejšie hráči Západu, ktorí pod Tatrami vyhrali 8:7. V drese Západu sa predstavili aj traja hráči MŠK Púchov – František Zúbek, Patrik Augustín a Lukáš Dolinajec.

Po začiatočnom oťukávaní otvoril skóre v 7. min. kežmarský obranca Kramár. Západ však dokázal rýchlo odpovedať a ovládol aj prvú súťaž zručností, keď ďalší gól získal pre svoj tím Hajduk po parádnom samostatnom nájazde. Do prestávky zvýšil Západ svoje vedenie na 3:1 zásluhou Záviša.

V prvej prestávke sa najprv poriadne zapotili brankári, ktorí predviedli v minihokeji skvelú šou. Úspešnejší boli napokon gólmani z Východu, ktorí dali o gól viac ako ich kolegovia zo Západu. Pred druhou tretinou bolo skóre už vyrovnané, keďže Východ ovládol aj ďalšiu súťaž zručností – slalom s pukom, ktorý najlepšie zvládol Teplický.

Ako už býva v podobných zápasoch zvykom, gólov pribúdalo. Za stavu 6:5 pre Západ nasledovala súťaž v presnosti streľby, kde predviedol suverénny výkon brezniansky útočník Znak, keď trafil štyri z piatich terčov.

Ďalšie puky v bránke videli diváci až počas súťaže v druhej prestávke. Hráči museli poslať puk cez prekážky do troch bránok. Najrýchlejšie sa to podarilo Bardejovčanovi Hrehovi, ktorý trafil všetky bránky na prvý pokus. Ďalej pokračoval boj o víťazstvo, po Hajdukovom presnom zásahu viedol Západ už 8:6 a hoci Východ dokázal znížiť vďaka výhre v rýchlostnej štafete, vyrovnania sa už nedočkal.

Rado Varga

Diskusia: 6
  1. GUMKAČ hovorí

Hanba posmech na celu rodinu -ani jeden puchovcan dokonca v zostave max 5 -6 chalani z puchova a to nevravim o treneroch ktori nemaju s puchovom nic spolocne len ho cucaju 1 000 € mesacne a viac to si otroci v mordore mozu nechat len snivat – hlavne ze ziacik so sivym si pakuju vacky ale dolezite su hlasy na zastupitelstve – puchov mam v srdci ale radsj dukaty v keseni

1. fgh hovorí

Je smutné,že hodnotíš ludí podla toho,ako zarábajú

2. Milan hovorí

Gumkáč, vieš o niekom, kto je Púchovčan a má potrebnú kvalifikáciu a hlavne schopnosti odborne trénersky viesť napr. extraligový dorast ? Ja nehovorím, že súhlasím s morálno-vôľovými vlastnosťami a spôsobom práce p. Nemčeka, ale výsledné 5. miesto v extralige považujem za úspech, o ktorm napr. futbalisti môžu len snívať.