6 medailí pre plavcov z Púchova

0 76

Prvý júnový víkend odštartovala séria Majstrovstiev Slovenska v plávaní. Ako prví sa stretli v 50 metrovom bazéne na bratislavských Pasienkoch juniori, ktorí sa na toto podujatie kvalifikovali.

Náš klub pod vedením trénerky Dany Strelčíkovej reprezentovalo 10 plavcov – Martin Matušík, Mário Hanták, Samuel Jancík, Matej Turza, Lea Kmošenová, Nina Hlubíková, Petronela Maráčková, Ina Jurgová, Adriana Cenigová a Martina Vetešková.

V silnej konkurencii 303 pretekárov zo 49 klubov sme si vyplávali nielen 30 osobných hodnotných výkonov, ale aj 6 medailí, čo je za posledné desaťročie najväčšia zbierka z takéhoto podujatia. Opäť nesklamala a najúspešnejšou púchovskou reprezentantkou sa stala Lea Kmošenová, ktorá sa vo všetkých svojich disciplínach dostala do finálových bojov a získala 4 medaile.

V disciplíne 100m voľný spôsob získala 1. miesto a teda aj titul majsterky Slovenska časom 0:59,61s, ktorý ešte v štafete 4 x100m vs mix vylepšila na 0:59,32s. Na dvojnásobnej trati 200m voľný spôsob obsadila 2. miesto a dve bronzové medaily si odniesla z disciplín 50m a 400m voľný spôsob. Piata priečka jej patrí z 50m motýlik a v motýľkarskej stovke bola ôsma.

Druhou medailistkou bola Nina Hlubíková, ktorá si dva cenné kovy vybojovala na vytrvalostných tratiach 800m voľný spôsob striebro a 1500m voľný spôsob bronz. V znakovej dvojstovke vo finále obsadila 5. miesto a na polovičnej trati 7. miesto, ôsma doplávala na 400m voľný spôsob a deviata na 400m polohové preteky. Nesklamali ani ostatní. V prevej desiatke skončili: Mário Hanták (6. miesto 200m motýlik a 8 osobných rekordov), Martin Matušík (6. miesto 200m voľný spôsob, 7. miesto 200m motýlik a 5 osobných rekordov), Samuel Jancík (5. miesto 400m pp a 10. miesto 1500m voľný spôsob), Petronela Maráčková (8. miesto 1500m voľný spôsob, 9. miesto 800m voľný spôsob, 10. miesto 200m motýlik a 4 osobné rekordy), Martina Vetešková (8. miesto 800m voľný spôsob a 9. miesto 200m motýlik).

V silnej konkurencii sme si zmerali sily aj v štafetách, pričom v niektorých sme zapísali aj púchovské rekordy: 5. miesto 4 x 200m voľný spôsob juniorky (Lea Kmošenová, Ina Jurgová, Adriana Cenigová, Nina Hlubíková) , 5. miesto 4 x 100m voľný spôsob juniorky (Martina Vetešková, Adriana Cenigová, Petronela Maráčková, Nina Hlubíková/, 6. miesto 4 x 100m voľný spôsob juniori (Martin Matušík, Samuel Jancík, Matej Turza, Mário Hanták), 7.miesto 4 X 100m polohové preteky juniorky (Nina Hlubíková, Adriana Cenigová, Petronela Maráčková, Martina Vetešková), 9. miesto 4 x 100m pp juniori (Matej Turza, Mário Hanták, Samuel Jancík, Martin Matušík), 9. miesto 4 x 100m vs mix (Lea Kmošenová, Martina Vetešková, Mário Hanták, Martin Matušík).

Všetkým patrí veľká gratulácia a na Majstrovstvách SR OPEN (14.-16.jún) ešte ďalšie osobáky!