Ani dve výhry Púchovu nestačili, definitívne skončí na treťom mieste

0 19

Ani plný bodový zisk v ostatných dvoch kolách nestačil futbalistom MŠK Púchov na vylepšenie tretej pozície v tabuľke. Dve víťazstvá na súperových ihriskách totiž dosiahli aj futbalisti Lednických Rovní, po výhre v derby s Belušou dokázali rovnakým pomerom 2:0 uspieť aj v Dubnici nad Váhom. A tak pred posledným kolom je jasné, že sklári skončia v konečnej tabuľke na druhom mieste a Púchov obsadí tretiu priečku. Púchovčania pri oboch minulotýždňových víťazstvách ťažili z rýchlych úvodných gólov – proti Gabčíkovu skóroval už v druhej minúte Marek Gajdošík a v Galante v rovnakom čase František Brezničan. Zápas s Gabčíkovom priniesol premiérový presný zásah v púchovskom drese pre legionára „Saniho“ Sibandu, stretnutie v Galante zasa rozhodol netradičný strelec Tomáš Kopiš.

VÝSLEDKY 38. KOLA:

PÚCHOV – GABČÍKOVO 2:0 (2:0)
Góly: 2. M. Gajdošík – 1:0, 29. Sibanda – 2:0. Pred 100 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Kubík, Boráros.

Domáci nastúpili bez zranených Mynářa s Letkom, ale aj bez vykartovaného Zavadzana, no našťastie do obrany už bola k dispozícii dvojica Brezničan – Vanák a prvý raz v základnej zostave nastúpil aj vekom ešte dorastenec Daniel Valašík. Púchovu vyšiel úvod stretnutia, Buček dobrým pressingom donútil súperovho obrancu k chybnej rozohrávke, sprava potiahol loptu do šestnástky, kde ju ako na podnose ponúkol Gajdošíkovi, ktorý si šestnástym gólom v sezóne upevnil pozíciu najlepšieho kanoniera v mužstve – 1:0.

Púchovský brankár Kristián Strelčík likviduje za stavu 2:0 pokutový kop Ladislava Belkovicsa.

V 21. min. hlavičkoval po centri z pravej strany Brezničan, ale brankár Cighard loptu pohodlne kryl. V 25. min. mali hostia výhodu sľubnej štandardnej situácie a hoci Belkovics s ňou naložil najlepšie ako vedel, loptu smerujúcu k pravej žrdi Strelčík parádnou robinzonádou vyrazil. V 29. min. sa Púchovčania tešili z druhého gólu – na začiatku akcie bola opäť chyba hosťujúcej obrany, loptu získal Gajdošík, ktorý mohol skúsiť prelobovať vybehnuvšieho Cigharda, ale zvolil prihrávkovú istotu na voľného Sibandu, ktorý mal zo svojho premiérového gólu v púchovskom drese veľkú radosť – 2:0. Dve minúty pred prestávkou ešte potešil divákov dravým prienikom Riška, po ktorého centri zasahoval pred nabiehajúcim Gajdošíkom brankár Cighard.

V 52. min. si brankár Strelčík zavaril, keď zbytočne fauloval v pokutovom území Bódisa, ale už o chvíľu svoju chybu napravil a Belkovicsov pokutový kop zneškodnil. Domáci sa v druhom polčase zbytočne do útoku nehrnuli, prvú strelu na bránu vyslal až po dvadsiatich minútach hry Gajdošík. V 78. min. predviedol po Kopišovej prihrávke peknú akciu Pilát, spätnou prihrávkou našiel voľného Valašíka, ale ten zo siedmich metrov bránu prestrelil a odmietol tak možnosť premiérového gólového zápisu medzi dospelými.

BELUŠA – LEDNICKÉ ROVNE 0:2 (0:1)
Góly: 44. Lipták – 0:1, 69. Detko – 0:2. Pred 200 divákmi rozhodoval Španka.

Do okresného derby vstúpili aktívnejšie domáci – rýchly Mišutka síce vyhral bežecký súboj s Chmelíkom, ale tiesnený nedokázal prestreliť Kováča. Na opačnej strane sa v sľubnej pozícii ocitol Lipták – lopta z jeho ľavačky len tesne minula ľavú žrď Ciesarovej brány. Potom sa dostal k zakončeniu Pilát – z pravej strany mieril po zemi, ale Kováč včas zasiahol. V 23. min. to bol opäť mladý belušský útočník, ktorý ťažil z prihrávky Mišutku, ale z hranice šestnástky poslal loptu nad bránu.

Beluša mala najväčšiu šancu po dlhom priamom kope, kedy Mujkošovu hlavičku brankár Kováč reflexívne vyrazil. Minútu pred prestávkou našiel Tomana prihrávkou do behu Liptáka, dvojica Ciesar – Vavrík si pri odvracaní lopty nerozumela a Lipták pohodlne trafil prázdnu bránu – 0:1. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 57. min. domáci kanonier Gorelka, lenže z piatich metrov trafil len brankára Kováča. V 69. min. hostia zvýšili na 2:0 – Lipták vystihol chybnú prihrávku Kršáka na Mujkoša, našiel vpravo voľného Detka, ktorý krížnou strelou aj s pomocou žrde prekonal Ciesara. Domáci sa ešte snažili o zdramatizovanie zápasu, ale Mišutka s Kršákom svoje šance nevyužili.

VÝSLEDKY 33. KOLA:

GALANTA – PÚCHOV 1:2 (1:1)
Góly: 2. Brezničan – 0:1, 9. Baša – 1:1, 73. T. Kopiš – 1:2. Pred 150 divákmi rozhodoval Šandrik.

Galanta sa pohybuje v pokojnom strede tabuľky a proti Púchovu túžila po odplate, keďže na jeseň inkasovala na Považí „štvorku“. Úvod zápasu však lepšie vyšiel hosťom, ktorí podobne ako v stredu proti Gabčíkovu skórovali už v druhej minúte – po štandardnej situácii sa hlavou presadil Brezničan. Z vedenia sa však dlho neradovali – v 9. min. si na kolmicu Prágaia nabehol Baša, v samostatnom nájazde obišiel aj Letka a do prázdnej brány vyrovnal na 1:1.

Po zaujímavom úvode sa prvopolčasová hra zvoľnila, hralo sa zväčša medzi šestnástkami a divákov zaujala len Jakabovičova hlavička zo 17. min., ktorá letela tesne nad a medzi žrde sa tesne nevošiel ani strelecký pokus púchovského kapitána Rišku dve minúty pred prestávkou. Po zmene strán sa Galanta pressingom snažila donútiť hostí k chybám, ale púchovská obrana pracovala spoľahlivo. Naopak v 73. min. vyšiel Púchovu protiútok – striedajúci Kopiš prešiel cez dvojicu domácich obrancov a popri padajúcom Stránskom strelil víťazný gól.

DUBNICA NAD VÁHOM – LEDNICKÉ ROVNE 0:2 (0:2)
Góly: 14. Pokorný – 0:1, 43. Prekop – 0:2. Pred 500 divákmi rozhodoval Sárai, ŽK: Častulín – Híreš, T. Púček.

NOVÉ ZÁMKY – BELUŠA 2:2 (1:2)
Góly: 18. Mujkoš – 0:1, 30. Mišutka – 0:2, 36. Tawanda – 1:2, 59. Švajda – 2:2. Pred 400 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: M. Gorelka, Škulec.