Ani strata trojgólového vedenia vedúci Púchov nevyviedla z miery

0 29

Zápas 13. kola západnej skupiny II. hokejovej ligy mal pre hokejistov MŠK Púchov medzinárodnú príchuť. Ich súperom totiž bol jeden z dvoch zahraničných účastníkov našej tretej najvyššej súťaže – KMH SPORT KFT Budapešť. S týmto maďarským klubom sa púchovský hokej už konfrontoval v závere minulej sezóny, keď v súbojoch o konečné umiestnenie mal súper dvakrát navrch. V prvom vzájomnom zápase sezóny 2017/2018 sa na budapeštianskom ľade zrodilo víťazstvo Púchova 5:3 a rozdielom dvoch gólov uspel náš tím aj v odvete.

PÚCHOV – BUDAPEŠŤ 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)
Góly: 2. M. Furo – 1:0, 8. F. Zúbek – 2:0, 12. B. Kvocera – 3:0, 20. I. Szucs – 3:1, 37. T. Petres – 3:2, 39. T. Petres – 3:3, 42. R. Brandis – 4:3, 46. J. Pšurný – 5:3, 58. T. Bajtala – 6:3, 59. D. Berendi – 6:4. Pred 300 divákmi rozhodovali D. Lesay – M. Nosek, A. Rehák.

Zverenci slovenského trénera Dušana Kapustu po vlaňajšej zahrievacej sezóne vo východnej skupine II. hokejovej ligy a po presune do západnej skupiny pomýšľajú na play- off. Pred zápasom v Púchove im patrilo šieste miesto. Do stretnutia vstúpil podstatne lepšie líder súťaže, keďže už po necelých dvanástich minútach si vypracoval trojgólový náskok. Ako správny kapitán do ofenzívy zavelil Furo, ktorý rozvlnil sieť už po 81 sekundách hry. V 8. min. Zúbek využil hneď prvú presilovú hru zápasu a keď sa na konci 12. min. presadil gólovo Kvocera, na ukazovateli skóre svietil stav 3:0.

Jakub Pšurný svojím desiatym gólom v sezóne takto prekonal brankára Budapešti Hajeka a zvýšil na 5:3.

V mysliach fanúšikov sa hneď vynorili spomienky na šestnásťgólový koncert z posledného domáceho stretnutia proti Ružomberku, lenže zápas s Budapešťou mal iný priebeh. Hostia 48 sekúnd pred koncom prvej tretiny znížili zásluhou Szücsa a v prostrednej časti hry dokonca vyrovnali. Najprv Mikušovo vylúčenie potrestal v 37. min. Petres a ten istý hráč o dve minúty neskôr svojím druhým gólom vyrovnal stav na 3:3.

Domáci Mikuš nakoniec pre nešportové správanie zápas nedohral, ale aj bez neho Púchov dokázal v tretej tretine získať trojgólové vedenie späť. Najprv v 42. min. strelil svoj ôsmy gól v sezóne Brandis a o necelé štyri minúty si v samostatnom nájazde vychutnal brankára Hajeka bekhendovou kľučkou Pšurný – 5:3. Myšlienky hostí na zdramatizovanie zápasu rozohnal v 58. min. Bajtala, hoci posledné slovo nakoniec patrilo súperovi, keď Berendi 64 sekúnd pred koncom upravil na konečných 6:4.

MŠK Púchov tak naďalej kraľuje západnej skupine II. hokejovej ligy a jeho náskok v čele tabuľky je už šesťbodový. Druhé Partizánske totiž utrpelo v Leviciach druhú prehru v sezóne. V najbližšom kole pocestujú púchovskí hokejisti do Nitry, kde na nich čaká domáci Dynamax. Stretnutie sa začína v sobotu 9. decembra o 20.00 hod.