Ani zmena letopočtu neukončila víťaznú sériu hokejistov Púchova

0 39

Už na desať zápasov natiahli svoju víťaznú sériu hokejisti MŠK Púchov. Ani zmena letopočtu neukončila ich víťazné ťaženie a tak, ako púchovskí hokejisti ukončili kalendárny rok 2017 trojbodovým ziskom proti béčku bratislavského Osmosu, rovnako tri body vybojovali aj na levickom ľade v prvom tohtoročnom zápase, ktorý odohrali v sobotu 6. januára. Pred poslednými dvomi kolami základnej časti sú už istým víťazom západnej skupiny a do play-off tak nastúpia z najvýhodnejšej pozície.

OSMOS BRATISLAVA B – PÚCHOV 3:6 (1:0, 2:3, 0:3)
Góly: 14. M. Kadraba – 1:0, 21. F. Zúbek – 1:1, 24. V. Daráš – 2:1, 25. M. Mikuš – 2:2, 35. J. Kovačič – 3:2, 40. J. Pišoja – 3:3, 53. J. Pšurný – 3:4, 59. J. Pšurný – 3:5, 60. J. Pšurný – 3:6. Pred 20 divákmi rozhodovali R. Jančík – F. Crman, A. Moller.

V predvečer Štedrého dňa sa hralo odložené ôsme kolo, a tak bol súboj „béčka“ bratislavského Osmosu s MŠK Púchov ich prvou vzájomnou konfrontáciou síl v sezóne 2017/2018. Na zimnom štadióne v Hamuliakove sa hral vyrovnaný hokej a Bratislavčania, v drese ktorých sa predstavili známe hokejové mená ako Tomáš Jaško či nestarnúci Bystrík Ščepko, hrajúci tretiu najvyššiu súťaž v 51 rokoch, dlho pomýšľali na cenný skalp. V zápase trikrát viedli a ešte sedem minút pred koncom svietil na výsledkovej tabuli remízový rezultát 3:3. Hosťujúcemu Pšurnému však stačilo niečo viac ako sedem minút, aby čistým hattrickom zabezpečil svojmu tímu deviatu výhru v rade.

V prvej tretine padol len jeden gól z hokejky domáceho Kadrabu, ale už desať sekúnd po začiatku prostrednej časti hry vyrovnal svojím šestnástym gólom v sezóne Zúbek. O chvíľu mali Púchovčania výhodu presilovej hry, ale na jej začiatku Paliesek nedovolene atakoval Daráša, ktorý z nariadeného trestného strieľania prekonal Crkoňa – 2:1. Hostia zásluhou Mikuša nakoniec spomínanú presilovú hru využili, ale v 35. min. išiel Osmos po tretí raz v zápase do vedenia, keď sa pri vylúčení Madového presadil Kovačič. Tri sekundy pred druhým klaksónom však zaznamenal svoj premiérový gól medzi dospelými Pišoja a do poslednej časti hry sa tak išlo za vyrovnaného stavu.

V tretej tretine úradoval na ľade center prvého púchovského útoku Pšurný. Tromi gólmi v rozpätí siedmich minút poslal domácich do kolien a definitívne potvrdil konečnú prvú pozíciu Púchova v západnej skupine po základnej časti.

LEVICE – PÚCHOV 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 11. M. Furo – 0:1, 30. F. Zúbek – 0:2, 44. J. Pišoja – 0:3, 49. M. Bránik – 1:3, 53. M. Mikuš – 1:4, 55. J. Pšurný – 1:5. Pred 100 divákmi rozhodovali D. Lesay – Ľ. Danko, D. Hodoň.

Levičania v prvých piatich zápasoch sezóny vybojovali dovedna trinásť bodov, ale potom už len deväť a s nulou na bodovom konte vyšli aj zo zápasu proti Púchovu. V 9. min. putoval na trestnú lavicu hosťujúci kapitán Furo, ale keďže ho o polminútu nasledoval domáci Segíň, Púchovu sa naskytla výhoda krátkej presilovej hry, ktorú práve Furo po návrate z trestnej lavice aj zužitkoval na vedúci gól – 0:1. Aj v druhej tretine padol len jeden gól, tentoraz z hokejky Zúbeka, ktorý sa so sedemnástimi gólmi osamostatnil v čele najlepších kanonierov tímu pred svojimi spoluhráčmi z útoku Pšurným a Hrušíkom.

Na začiatku tretej tretiny využili hostia ďalšiu presilovku – tentoraz bol úspešným strelcom Pišoja. Ten však o chvíľu fauloval a Levičania poskytnutú početnú výhodu využili na kontaktný gól z hokejky Bránika – 1:3. Dráma na levickom ľade sa však nekonala – v 53. min. skóroval Mikuš a o dve minúty Pšurný upravil na konečných 1:5.