Beluša ovládla derby, Púchov doviezol tri body

0 11

Po slabučkom štarte do odvetnej časti III. futbalovej ligy, keď futbalisti MŠK Púchov získali v siedmich jarných zápasoch iba tri body, sa vedenie klubu rozhodlo posilniť realizačný tím o skúseného trénera Stanislava Mráza. Zdá sa, že to bol dobrý impulz pre mužstvo, ktoré na štadióne vo Vrábľoch dokázalo zdolať béčko Zlatých Moraviec 2:1. Púchovčania síce veľmi rýchlo prehrávali po góle Zrubca, ale kapitán František Brezničan z pokutového kopu ešte do prestávky vyrovnal a po nej strelil víťazný gól Marek Gajdošík, ktorý sa tak gólovo presadil po trojzápasovej pauze. Už tretí zápas po sebe prehrali futbalisti Lednických Rovní, tentoraz v derby s Belušou. V netradičnom sobotňajšom predpoludňajšom čase síce viedli nad svojím okresným rivalom gólom Michala Živčica zo siedmej minúty, ale po prestávke najlepší strelec Beluše Matej Gorelka dvomi gólmi v rozpätí šiestich minút zabezpečil Beluši dôležité tri body v boji o záchranu. Za postupom jednoznačne mieri Dubnica nad Váhom, ktorá „zbombardovala“ Topoľčany na ich trávniku 8:0 a pri prehrách Borčíc a Lednických Rovní zvýšila svoj náskok na 10 bodov.

VÝSLEDKY 25. KOLA:

ZLATÉ MORAVCE B – PÚCHOV 1:2 (1:1)
Góly: 7. M. Zrubec – 1:0, 23. F. Brezničan (11 m) – 1:1, 63. M. Gajdošík – 1:2. Pred 240 divákmi rozhodoval Z. Fehér, ŽK: G. Čočišvili – M. Riška, M. Gajdošík, T. Kopiš, D. Pilný.

Hosťujúci tréner E. Pagáč postrádal zraneného Liptáka, ktorého nahradil Kopiš a prvý raz po príchode z Novej Dubnice dostal priestor v základnej zostave D. Pilný. Domáci sa veľmi rýchlo ujali vedenia, keď v 7. min. prehodil vybehnuvšieho P. Pilného Zrubec. O päť minút neskôr mohol vyrovnať Gajdošík, ale jeho prudký pokus sa obtrel o žrď. V 19. min. vynikol Čočišvili, keď reflexívne nohou zmaril príležitosť D. Pilného. Onedlho však pri malej domov, ktorú hostia vystihli, domáci gólman poslal hráča k zemi a z penalty trestal faul Brezničan – 1:1.

Gól dal hosťom krídla a razom mali kombinačne navrch. V 37. min. po rohu domácich podnikol Púchov bleskový brejk, Sibanda v tutovke nastrelil len brankára a dorážka Gajdošíka tesne minula bránu. Po zmene strán ohrozil brankára najskôr hlavou čerstvý Krkoška a hostia kontrovali presným pokusom Gajdošíka. Tento hráč sa vďaka svojej rýchlosti a čítaniu hry dostal v 64. min. do nájazdu a zoči-voči brankárovi si s čistou šancou poradil bravúrne – 1:2.

O päť minút mohli domáci vyrovnať, ale po hlavičke Krkoška zachránila Púchov žrď. V 82. min. opäť Krkoška preveril gólmana hostí. K väčšej šanci sa už žlto-modrí v závere duelu nedopracovali, a tak putujú tri body na Považie

LEDNICKÉ ROVNE – BELUŠA 1:2 (1:0)
Góly: 7. M. Živčic – 1:0, 64. M. Gorelka (11 m) – 1:1, 70. M. Gorelka – 1:2. Pred 120 divákmi rozhodoval I. Valent, ŽK: Ľ. Chmelík, M. Náther, M. Krištof, A. Pišta – P. Gažo, M. Mikuška.