Beluša sa na štvrtý pokus dočkala a zdolala Púchov

2 13

Po týždňovej pauze spôsobenej nepriaznivým počasím bolo na treťoligových trávnikoch opäť živo. K šlágrom 20. kola určite patrilo okresné derby medzi Belušou a Púchovom, hoci sa v ňom nebojovalo o čelné pozície. Oba celky sa veľmi dobre poznajú, v schizofrenickej situácii sa ocitol predovšetkým Štefan Ondrička, ktorý je na jednej strane asistentom trénera Beluše a na strane druhej riaditeľom klubu MŠK Púchov. Beluši sa na štvrtý pokus podarilo svojho rivala vo vzájomnom zápase zdolať a po víťazstve 3:1 získala dôležité body v boji o záchranu. Krok s vedúcim duom Dubnica – Borčice držia aj sklári z Lednických Rovní, ktorí vyhrali aj svoj druhý jarný zápas, tentoraz proti „béčku“ Dunajskej Stredy vďaka gólu Stanislava Detka zo záveru stretnutia. V nedeľu budú mať Lednické Rovne príležitosť ešte viac sa priblížiť k prvej priečke, keďže budú hostiť vedúce Borčice. Púchov svoj domáci duel s Veľkými Ludincami odohrá už v piatok 30. marca s úvodným výkopom o 15.30 hod..

BELUŠA – PÚCHOV 3:1 (1:1)
Góly: 10. E. Novisedlák – 1:0, 29. M. Zavadzan – 1:1, 68. P. Gajdošík – 2:1, 90. M. Gorelka – 3:1. Pred 250 divákmi rozhodoval E. Šima, ŽK: A. Hrančík, M. Zavadzan, P. Lipták, T. Kopiš, F. Brezničan.

V studenom počasí sa hráči oboch mužstiev od začiatku snažili zahriať rýchlou hrou a do prvej šance sa v 7. min. dostali hostia, keď M. Gajdošík prenikol s loptou do šestnástky, od bránkovej čiary smeroval spätnú prihrávku na Hrnka, lenže tomu chýbal k lopte krok. Na druhej strane hneď úvodná príležitosť Beluše priniesla gólovú radosť – Novisedlák v 10. min. napriahol z rohu šestnástky a krížnou strelou poslal svoj tím do vedenia – 1:0.

Juraj Pilát (vpravo v súboji s Igorom Jurgom) patril k najaktívnejším na ihrisku.

Belušský kapitán sa v podobnej situácii ocitol aj o desať minút neskôr, ale tentoraz mal vychýlenú mušku. Púchovu sa podarilo vyrovnať v 29. min. – po sérii rohových kopov sa lopta po opakovanom centri z pravej strany vrátila do pokutového územia, kde ju Mišák v snahe odkopnúť napálil rovno do hrude Zavadzana a od neho putovala do siete – 1:1. Púchovčania preberali iniciatívu, hrozili predovšetkým zo štandardných situácií, ale v 37. min. po Gajdošíkovom centri Zavadzan pri bližšej žrdi nepretlačil loptu do brány a o tri minúty neskôr Kopiš v samostatnom nájazde preloboval nielen vybehnuvšieho Zaťka, ale aj jeho bránu.

Do druhého polčasu nastúpil na hrot beluš- ského útoku k Mišutkovi ešte stále nedoliečený Gorelka a prispel k dominancii svojho mužstva na trávniku. V 50. min. tečovanú strelu Jurgu z priameho kopu Pilný vyrazil a o tri minúty zahviezdil púchovský brankár po šanci Bielika z bezprostrednej blízkosti. V 59. min. Pilný vyrazil Novisedlákovu strelu a Bielikova dorážka išla mimo bránu.

V 65. min. predviedol pekné sólo mladý belušský stopér Mišák, ktorý sa preštrikoval stredom ihriska, ale Pilný bol pri jeho zakončení pozorný. Hneď z protiútoku mal gól na kopačke M. Gajdošík, no brankár Zaťko ukázal, že bude pre Belušu posilou. Domáci tréner Meliš mal pri striedaniach šťastnú ruku. V 68. min. si na Novisedlákov center nabehol P. Gajdošík, ktorý bol na ihrisku len sedem minút a zblízka opäť strhol vedenie na stranu domácich.

Púchovčania sa snažili prekonať pevnú belušskú obranu, v 83. min. sa Lipták nechal faulovať v ideálnej pozícii za pokutovým územím, ale strela M. Gajdošíka z priameho kopu tesne minula cieľ. V nadstavenom čase do rozhodenej púchovskej obrany vbehol Gorelka a rutinérsky uzavrel skóre na 3:1. Púchov si tak zo susednej Beluše odváža druhú jarnú prehru a okrem nej aj päť žltých kariet.

D. STREDA B – LEDNICKÉ ROVNE 0:1 (0:0)
Gól: 87. S. Detko – 0:1. Pred 120 divákmi rozhodoval O. Kozolka.

Pripravil Rado Varga

Diskusia: 2
  1. Elemír hovorí

No páni manageri toto už na ten sľubovaný postup nevyzerá,ale zato zostup o súťaž dole sa zdá reálny !!!