Beluša v generálke vyhrala, Púchov s juniormi Slovana prehral

0 68

Začiatkom marca vyvrcholila zimná príprava treťoligových futbalistov zápasovými generálkami. Hráči FK Beluša po návrate zo sústredenia v Beleku zakončili prípravu na jarnú časť III. futbalovej ligy v Ladcoch, kde zdolali Tepličku nad Váhom gólmi Cisára, Bielika a Mišutku 3:1. Futbalistom MŠK Púchov sa generálka na úvodný zápas jarnej časti s Novými Zámkami príliš nevydarila, keď juniorom Slovana podľahli v Bratislave 0:2.

Hráči FK Beluša strávili na sústredení v tureckom Beleku šesť dní a odohrali dve priateľské stretnutia so zaujímavými súpermi. Ich prvým súperom bol rumunský celok Steaua Bukurešť. Slávny rumunský futbalový klub pôsobil v domácej súťaži až do roku 2003, keď po spore o značku „Steaua“ zakončil svoju činnosť, ktorú neskôr obnovil v roku 2017 vo štvrtej lige. Viac šancí na skórovanie si vypracovali Rumuni a jednu z nich využil tri minúty pred prestávkou Predescu, keď prízemnou strelou prekonal Vangela. V druhom polčase Steaua tesný náskok udržala a zvíťazila 1:0.

V druhom zápase nastúpili Belušania proti ruskému treťoligistovi z Krasnodaru. Aj v tomto prípade išli Belušania do šatní za stavu 0:1, keď Rusi viedli vďaka úspešnej penalte Apekova. Ten istý hráč premenil penaltu aj v druhom polčase, ale Beluša sa nevzdala a Cisár v 76. min. korigoval na 1:2. V záverečnej päťminútovke síce Gioev získal pre ruský tím dvojgólový náskok, ale Ďuriš okamžite kontroval gólom na 3:2 a týmto výsledkom zápas aj skončil.

Zverenci Dušana Kramlíka tak počas zimnej prípravy odohrali dovedna sedem stretnutí, pričom okrem Tepličky nad Váhom zdolali aj juniorov Brna a Stráňavy. Ich úvodným súperom v jarnej časti III. futbalovej ligy bude v nedeľu 10. marca Gabčíkovo.

Futbalistom MŠK Púchov sa záver zimnej prípravy príliš nevydaril, v posledných štyroch zápasoch získali len jeden bod za remízu s „béčkom“ Žiliny. Na hlavnej hracej ploche žilinského štadióna síce po prvom polčase viedli po góloch Patrika Krčulu a Juraja Martin- čeka 2:0, ale vedenie neudržali v druhom polčase neudržali a zápas skončil remízou 2:2.

V ďalších dvoch prípravných zápasoch Púchovčania prekvapujúco ťahali za kratší koniec proti štvrtoligistom. Najprv na umelom trávniku v Novom Meste nad Váhom podľahli Častkovciam 1:2 (za Púchov skóroval Patrik Krčula) a o týždeň neskôr prehrali aj v Myjave 1:4 (jediný gól MŠK strelil Jakub Michlík). Generálkou na úvodné jarné kolo bol v sobotu 2. marca duel s juniormi bratislavského Slovana, ktorý skončil víťazstvom domáceho tímu 2:0.

Púchov čaká na úvod odvetnej časti v sobotu 9. marca outsider súťaže z Nových Zámkov, zápas má úvodný výkop naplánovaný na 14.30 hod..