Beluša vydrela víťazstvo až v závere, sklári nadeľovali

0 1

Počas prvého májového víkendu mali hráči MŠK Púchov voľno, a tak z troch zástupcov nášho okresu v III. futbalovej lige boli v akcii len dvaja. Sklári z Lednických Rovní si upevnili priebežnú druhú priečku vysokým víťazstvom 5:0 nad FC Horses. Na plný bodový zisk využili výhodu domáceho prostredia aj belušskí futbalisti, aj keď v druhom polčase museli otáčať nepriaznivé skóre 0:1. Po Mišutkovom vyrovnaní sa o rozhodujúci gól postaral v nadstavenom čase Matej Gorelka. Senzáciou kola je domáce zakopnutie lídra z Komárna, ktorý iba remizoval s posledným Nededom 2:2. Komárňanský náskok pred Lednickými Rovňami sa tak znížil na rozdiel deviatich bodov, sklári majú navyše zápas k dobru. Púchov stráca na svojho okresného rivala štyri body.

BELUŠA – ŠURANY 2:1 (0:1)
Góly: 11. Dudáš (11 m) – 0:1, 61. Mišutka – 1:1, 90. M. Gorelka – 2:1. Pred 150 divákmi rozhodoval Drobec, ŽK: J. Gažo – Piskla, Vašek.

Zápas sa pre domácich nezačal vyvíjať priaznivo, na konci prvej desaťminútovky odpískal rozhodca Drobec faul Kucharíkovi v pokutovom území a Dudáš penaltu s prehľadom premenil – 0:1. V domácej bráne prvý raz v sezóne nastúpil Opat, ktorý nahradil chorého Ciesara. Šurany pokračovali v aktivite a Opat sa mal v bráne čo obracať. Z belušských hráčov sa do dvoch dobrých šancí dostal Jurga – najprv hlavičkou nechal vyniknúť Košlaba a potom v najväčšej šanci prvého polčasu z hranice malého vápna trestuhodne prestrelil. Pred prestávkou ešte Mišutka z ťažkého uhla nastrelil žrď hosťujúcej brány.

Do druhého polčasu už nastúpil aj najlepší strelec domáceho tímu M. Gorelka. Domácim v túžbe po vyrovnaní nepriala šťastena – Mišutka a po ňom aj Hrenák opečiatkovali konštrukciu Košlabovej brány. Ten v 61. min. neudržal loptu po Gorelkovom priamom kope a dobiehajúci Mišutka ju poľahky dopravil do siete – 1:1. Šurany boli v druhom polčase málo nebezpečné, hrozili len z brejkov, ale viac šancí na rozhodujúci gól si vypracovali Belušania. Hrdinom zápasu sa mohol stáť striedajúci M. Pilát, ale proti Košlabovi neuspel. Beluša sa nakoniec predsa len dočkala víťazného gólu – pri rohovom kope Hrenáka v šestnástke hostí najvyššie vyskočil M. Gorelka a hlavičkou vsietil svoj trinásty gól v sezóne – 2:1.

LEDNICKÉ ROVNE – FC HORSES 5:0 (1:0)
Góly: 42. Lipták – 1:0, 50. Detko – 2:0, 56. Pre- kop – 3:0, 75. Púček – 4:0, 83. Púček – 5:0. Pred 200 divákmi rozhodoval Španka, ŽK: Mrocek.

Diváci videli päť nádherných gólov, jeden krajší ako druhý a na ich radosť všetky v hosťujúcej sieti. V 42. min. sa po rohovom kope lopta odrazila k Liptákovi, ktorý spoza šestnástky otvoril skóre – 1:0. Päť minút po prestávke práve strelec úvodného gólu uvoľnil Detka, ktorý popod vybiehajúceho Grmana zvýšil na 2:0. V 56. min. sa zopakovala situácia spred prvého gólu – rohový kop obrana hostí odvrátila len k číhajúcemu Prekopovi, ktorý strelou bez prípravy po tretí raz prekonal Grmana.

V 70. min. síce Detko nepremenil pokutový kop, ale o päť minút neskôr prišla prvá z dvoch hviezdnych chvíľ Púčeka. Znova tomu predchádzal rohový kop a lopta odvrátená obranou za hranicu pokutového územia. Tam si loptu spracoval na ľavačku Púček a brankár Grman zareagoval neskoro – 4:0. O osem minút nato dostal Púček na ľavej strane dlhú loptu od Liptáka, premýšľal nad centrom na nabiehajúceho Detka, ale loptu trafil vonkajším priehlavkom, a tá nečakane pristála v šibenici Grmanovej brány.