Boj o záchranu nekončí, vypadávajú štyri mužstvá

1 20

Treťoligisti, hlavne tí zo spodnej polovice tabuľky, v nedeľu večer s veľkým očakávaním sledovali výsledky posledného kola II. futbalovej ligy. Nové Mesto nad Váhom však doma prehralo s Komárnom a neminie ho tak zostup do nižšej súťaže. Pre treťoligistov to znamená, že k už istým zostupujúcim – Prievidzi, Bánovciam nad Bebravou a Topoľčanom sa pridá ešte jeden klub. Aktuálne sú na 15. priečke Veľké Ludince, ale len s jednobodovou stratou na Nemšovú, o bod viac má Gabčíkovo a o ďalší bod vpredu je dvojica Beluša – Púchov. Dvojica našich zástupcov v súťaži nevyužila cez víkend možnosť vzdialiť sa od zostupových vôd – Beluša doma podľahla „béčku“ Dunajskej Stredy 0:2 a Púchov síce bodoval, ale len za remízu 3:3 s Galantou. Púchovčania mali veľmi zlý vstup do zápasu, keď po siedmich minútach prehrávali už 0:2 a hoci hostia v druhom polčase viedli aj 3:1, nakoniec sa strachovali o bod. Domáci mali totiž veľmi dobrý finiš – po kontaktnom góle Adriána Hrančíka sa trafili presne aj František Brezničan s Danielom Pilným a nebyť vychýlenej mušky najlepšieho kanoniera súťaže Mareka Gajdošíka, mohli sa v púchovskej kabíne oslavovať tri body. Naďalej tak jediným domácim víťazstvom MŠK Púchov v jarnej časti zostáva to proti posledným Topoľčanom. Prekvapením kola je domáca prehra Dubnice nad Váhom s Borčicami, čím sa jej náskok zmenšil na sedem bodov.

PÚCHOV – GALANTA 3:3 (0:2)
Góly: 3. M. Pecho – 0:1, 7. Š. Herceg – 0:2, 52. A. Hrančík – 1:2, 56. M. Tomiš – 1:3, 72. F. Brezničan (11 m) – 2:3, 80. D. Pilný – 3:3. Pred 100 divákmi rozhodoval T. Santa, ŽK: P. Hrnko, F. Brezničan, D. Valašík, M. Gajdošík – P. Eliáš, M. Winkler.

Púchovčania na jar dokázali zdolať doma len slabučké Topoľčany a aj proti Galante ako keby zabudli koncentráciu v šatni a už po siedmich minútach prehrávali 0:2, keď chyby domácej obrany potrestali Pecho s Hercegom. Na kontaktný gól sa čakalo až do druhého polčasu a domácim k nemu pomohol chybujúci brankár Šálka, keď na hranici šestnástky zle spracoval loptu a pohotový Hrančík to využil na svoj prvý treťoligový gól.

Púchovskí futbalisti boli po vyrovnaní na 3:3 hladní po ďalšom góle. Takto si od brankára Šálku „pýtala“ loptu trojica Pilný – Kvaššay – Valašík.

Lenže v 56. min. viedla Galanta opäť o dva góly, keď na dlhú loptu do pokutového územia najvyššie vyskočil Tomiš a hlavou preloboval P. Pilného. Púchovský tréner Pagáč poslal do hry ďalšie „mladé pušky“ Valašíka s Kvaššayom a výsledok sa dostavil. V 61. min. ešte Gajdošík namieril len do žrde, ale o desať minút neskôr práve najlepší kanonier súťaže „vybavil“ pokutový kop, ktorý Brezničan s istotou premenil.

V 76. min. na opačnej strane zachránil pred Popluhárom Vanák, vzápätí spálil druhú zo svojich veľkých tutoviek Gajdošík, ale v 80. min. D. Pilný hlavičkou prekonal Šálku a vyrovnal na konečných 3:3. Hostia mohli ešte v poslednej minúte strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale hlavičku Bašu brankár P. Pilný vyrazil.

BELUŠA – DUNAJSKÁ STREDA B 0:2 (0:1)
Góly: 11. Ljašenko – 0:1, 65. Viola – 0:2. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Bezák, ŽK: G. Viola, J. Holík, J. László.

ZLATÉ MORAVCE B – LEDNICKÉ ROVNE 1:2 (0:1)
Góly: 31. A. Pišta – 0:1, 57. R. De Oliveira – 1:1, 87. M. Buček – 1:2. Pred 250 divákmi rozhodoval M. Gašparovič, ŽK: P. Balko, D. Hamar – M. Buček.