Celoštátne dorastenecké turnaje na dvorcoch TK Púchov

0 106

V dňoch 16. – 18. júna sa na dvorcoch Tenisového klubu Púchov uskutočnili celoštátne turnaje v dorasteneckých kategóriach. Do Púchova zavítalo 21 dorastencov a 16 dorasteniek z rôznych kútov Slovenska a predovšetkým v chlapčenskej kategórii sa zišla slušná konkurencia, keď kvarteto najvyššie nasadených má svoje miesto v päťdesiatke najlepších hráčov na Slovensku v tejto vekovej kategórii.

Medzi 21 dorastencami sa predstavili aj dvaja hráči TK Púchov, ale obaja stroskotali hneď v úvodnom kole – Jakub Schulcz podľahol Martinovi Závodskému (TK Ružomberok) 4:6, 4:6 a Marek Šuba nestačil na Daniela Jergiča (TK Bojnice), s ktorým prehral 5:7, 5:7. Finálový súboj obstarali najvyššie nasadený Lukáš Bielik (TC Empire Trnava) a štvorka turnaja Filip Urbánek (TK Piešťany). Úspešnejší bol druhý menovaný, ktorý sa po výsledku 6:3, 6:7, 6:4 stal víťazom turnaja.

V dievčenskej kategórii bola štvrtou nasadenou Ema Pleváková z STC Tennis Academy Púchov. Hneď v prvom zápase však prehrala so Sabínou Kaňovskou (TC Topoľčany) 2:6, 3:6. Topoľčianska hráčka nakoniec dokráčala až do finále, kde si poradila s turnajovou trojkou Luciou Krivosudskou (TK Sereď) 7:5, 4:6, 6:3 a stala sa víťazkou turnaja.