Chlapci zo ZŠ Gorazdova sú školskými majstrami Slovenska vo volejbale

0 59

V Trnave sa v dňoch 20. – 21. júna uskutočnila už tradičná Kalokagatia, kde sa stretávajú najlepšie školské tímy zo všetkých ôsmich samosprávnych krajov v atletike, volejbale, hádzanej, basketbale, malom futbale a vybíjanej. Súťaže sú zároveň školskými majstrovstvami Slovenska v jednotlivých športových odvetviach.

Mimoriadny úspech dosiahli na tohtoročnej Kalokagatii chlapci z púchovskej ZŠ Gorazdova, ktorí zvíťazili vo volejbalovom turnaji a stali sa tak školskými majstrami Slovenska pre školský rok 2017/2018.

Prvý z dvoch hracích dní patril bojom v základných skupinách a chlapci zo ZŠ Gorazdova sa postupne stretli so súpermi z Vranova nad Topľou, Komárna a Bratislavy. Vranovčania patrili k favoritom celého turnaja a v prvom sete proti Púchovu to aj dokazovali.

Sedembodové vedenie však východniari neudržali, úvodný set prehrali a v druhom už Púchovčania na palubovke dominovali. Aj v druhom zápase proti Komárnu vyhral Púchov prvý set, ale chlapci z juhu Slovenska si výkonom v druhom sete vybojovali tajbrejk, ktorý však lepšie zvládla ZŠ Gorazdova.

Proti žiakom z bratislavskej British International School to už bola v podaní mladých púchovských volejbalistov ľahká záležitosť a do štvrtkových bojov o medaily postupovali z prvého miesta spolu s Vranovčanmi, ktorí zdolali Komárno.

V semifinále čakal na volejbalistov ZŠ Gorazdova súper zo Slovenskej Ľupče, s ktorým si poradili relatívne ľahko po setoch 25:14 a 25:17 a prebojovali sa do finále. V ňom nastúpili v repríze úvodného zápasu celého turnaja proti žiakom zo ZŠ Juh z Vranova nad Topľou.

Púchovčania ovládli prvý set jednoznačne 25:14, ale v druhom sete sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Chlapci zo ZŠ Gorazdova viedli 11:7, ale zakrátko prehrávali 11:14, po oddychovom čase opäť viedli Púchovčania 16:14, aby vzápätí o dva body prehrávali. Koncovka však patrila chlapcom z Púchova, ktorí po výsledku 25:22 vyhrali celý zápas 2:0 a stali sa školskými majstrami Slovenska vo volejbale.

Za najlepšieho smečiara turnaja bol vyhlásený Matej Turčáni.