Chystáte sa do Chorvátska? Využite vlak ZSSK a oddýchnite si spolu s vaším autom či motorkou už počas cesty na dovolenku

Slnko, more, zábava a relax. Takto bezstarostne môže vyzerať dovolenka v jednej z najobľúbenejších destinácií Slovákov v Chorvátsku aj vďaka najbezpečnejšej, najekologickejšej a najkomfortnejšej doprave.

  • Priame spojenie do chorvátskeho letoviska bude fungovať od júna do septembra
  • Vlak radený z najmodernejších klimatizovaných vozňov bude premávať dvakrát týždenne
  • Pozrite si príklady cien, cestovný poriadok aj presné podmienky

Už druhý rok po sebe Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) vypraví vlaky do Splitu. Cestujúci si tak oddýchnu už priamo počas cestovania na dovolenku a nemusia sa starať o premávku na ceste a s tým spojené prípadné nepríjemnosti. Pravidelné vlakové spojenie z Bratislavy do Splitu a späť môžu cestujúci využiť od 3. júna do 24. septembra 2022. Vlak bude vyrážať dvakrát týždenne z bratislavskej hlavnej stanice každý utorok a piatok o 15:51 a zo Splitu zas každú stredu a sobotu o 17:26. Okrem auta či motorky si na dovolenku môžete zobrať aj svojho domáceho miláčika.*

Minulý rok sa autovlakom do/zo Splitu odviezlo celkovo 5 489 cestujúcich, 2 863 z nich využilo lôžkové vozne. Spolu sa do a z Chorvátska naším vlakom prepravilo 331 motoriek a 290 áut, pričom ZSSK takto pomohla aj autu Policajnému zboru Slovenskej republiky slúžiacemu počas leta v Chorvátsku.

Autovlak s kapacitou 20 miest na prepravu osobných automobilov (maximum) bude radený z najmodernejšieho klimatizovaného oddielového vozňa ZSSK na sedenie, z klimatizovaných lôžkových vozňov a ležadlového vozňa. V cestovnom lístku v lôžkovom vozni je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky. Počas celej prepravy si cestujúci môžu vo vlaku zakúpiť tiež občerstvenie a nápoje. Železničná stanica i terminál vykládky automobilov sú v Splite lokalizované priamo v centre mesta oproti prístavnému terminálu lodí na jednotlivé chorvátske ostrovy.

Predaj lístkov je už spustený na všetky dátumy jazdy vlaku. V súčasnosti je vypredaných takmer 40 % celkovej kapacity miest pre osoby v autovlaku do Splitu. Ceny za prepravu sa začínajú od nasledovných relácií:

  • miesto na sedenie pre dospelého: od 29,90 €*
  • miesto na sedenie pre dieťa do 15 rokov: 15 €
  • ležadlo v 6-miestnom kupé pre dospelého: od 49,90 €*
  • ležadlo v 6-miestnom kupé pre dieťa do 15 rokov: 35 €
  • ležadlo v 4-miestnom kupé pre dospelého: od 59,90 €*
  • ležadlo v 4-miestnom kupé pre dieťa do 15 rokov: 45 €
  • lôžko Triple pre dospelého: od 69,90 €*
  • lôžko Triple pre dieťa do 15 rokov: 55 €
  • lôžko Double pre dospelého: od 89,90 €*
  • lôžko Double pre dieťa do 15 rokov: 75 €
  • lôžko Single pre dospelého: od 139,90 €*
  • preprava motocykla: od 79,90 €*
  • preprava auta: od 99,90 €*

*limitovaná ponuka Sparschiene

Koľko bude stáť cesta autovlakom do Splitu?

Príklad pre trojčlennú rodinu (2 dospelí + 1 dieťa do 15 rokov) s autom:

  • od 174,70 € s miestami na sedenie,
  • od 294,70 € s lôžkami Triple.

Príklad pre dvojicu (2 dospelí) s motorkou:

  • od 139,70 € s miestom na sedenie,
  • od 259,70 € s lôžkami Double.

Ceny sú uvedené pre jeden smer.

Vo vlaku EN 1153/1152 platia len cestovné lístky s globálnou cenou, ktoré zahŕňajú cestovné a miesto (na sedenie, ležadlo alebo lôžko) podľa výberu cestujúceho.

Cestovný poriadok vlaku EN 1153/1152:

EN 1153

utorok/streda, piatok/sobota

príchod odchod
Bratislava hl. st.   15:51
Wien ARZ 17:11 17:51
Wien Hbf. 17:54 18:01
Wien Meidling 18:06 18:08
Wr. Neustadt 18:48 18:50
Bruck a. d. M. 20:21 20:23
Graz Hbf. 20:59 21:02
Spielfeld Strass 21:33 21:48
Maribor 22:02 22:05
Celje 22:54 22:55
Sevnica 23:31 23:32
Dobova 23:56 00:19
Zagreb Gl. k. 00:45 01:05
Ogulin 02:47 03:15
Knin 07:11 07:13
Perkovic 08:16 08:20
Split Predgrade 09:48 09:49
Split 09:53

nakládka a vykládka vozidiel

Bratislava hl. st. Wien ARZ Split

nakládka
14:20 – 14:30

nakládka
16:00 – 16:50

vykládka
po príchode

 

EN 1152

streda/štvrtok, sobota/nedeľa

príchod odchod
Split 17:26
Split Predgrade 17:30 17:35
Perkovic 18:45 18:46
Knin 19:40 19:51
Ogulin 23:30 23:42
Zagreb Gl. k. 01:42 02:00
Dobova 02:25 02:45
Sevnica 03:08 03:09
Celje 03:45 03:47
Maribor 04:36 04:47
Spielfeld Strass 05:02 5:14
Graz Hbf. 05:53 5:56
Bruck a. d. M. 06:32 6:34
Wr. Neustadt 08:08 8:10
Wien Meidling 08:51 8:53
Wien Hbf. 08:58 9:01
Wien ARZ 09:04 9:36
Bratislava hl. st. 10:49

nakládka a vykládka vozidiel

Split Wien ARZ Bratislava hl. st.

nakládka
15:00 – 16:50

vykládka
po príchode

vykládka
od 11:10

 

Maximálne rozmery auta, ktoré autovlakom prepravíme, sú so šírkou strechy 130 cm, dĺžkou vozidla 530 cm, šírkou vozidla 205 cm, pričom výška auta na hornej plošine môže byť maximálne 167 cm a výška auta na dolnej plošine maximálne 158 cm.

Cestujúcim zároveň dávame do pozornosti aj nasledovné podmienky:

preprava psov

  • do Nightjetu je možné vziať so sebou psa iba v prípade, že si cestujúci rezervuje celé kupé (lôžkové, ležadlové alebo na sedenie),
  • lístok pre psa stojí 29 € a je k dispozícii vo vlaku, telefonicky na zákazníckej linke ÖBB na čísle 0043 5 1717 alebo v pokladniciach ÖBB,
  • psy so špeciálnym výcvikom cestujú bezplatne a nemusia mať náhubok,

bicykle

  • ich preprava je vylúčená s výnimkou zložených a zabalených bicyklov (nie väčších ako bežná batožina), ktoré sa prepravujú bezplatne, ak je možné ich uložiť v úložnom priestore určenom pre batožiny a neprekážajú ani neblokujú ostatných cestujúcich a nebránia bezpečnej preprave,

nočný pokoj

  • vo vlaku je potrebné dodržiavať pokoj a ticho od 21:00 do 08:00,

predaj cestovných dokladov

vrátenie cestovných dokladov

  • čiastočne využité cestovné doklady nie je možné vrátiť,
  • ponuku Sparschiene nie je možné vrátiť,
  • nepoužité cestovné doklady je možné vrátiť podľa týchto podmienok:
  • do 15 dní pred dňom odchodu vlaku bez sankcie,
  • 14 dní až 1 deň pred dňom odchodu vlaku so sankciou 50 % z ceny, min.15,00 €,
  • v deň odchodu vlaku a neskôr cestovný doklad nie je možné vrátiť,
  • cestujúci má nárok na vrátenie cestovných dokladov v plnej výške za predpokladu, že bude spojenie zrušené,
  • v prípade zrušenia spojenia Bratislava hl. st. – Split z dôvodu pandémie COVID-19 má cestujúci nárok na plnú refundáciu cestovných dokladov. Ak cestujúci kvôli pandemickým pravidlám nebude môcť vycestovať z iných dôvodov, ZSSK je pripravená dané potreby s každým zákazníkom riešiť individuálne,

prerušenie cesty nie je povolené.

Všetky potrebné informácie k ceste autovlakom do Splitu nájdete aj na našom webe https://www.zssk.sk

Výluky:

  • v dňoch 14. – 15. 6. a 17. – 18. 6. 2022 pri ceste z Bratislavy do Splitu a 11. – 12. 6. a 15. – 16. 6. 2022 pri ceste zo Splitu do Bratislavy bude vlak z dôvodu výluky na trati na území Slovinska vedený odklonovou trasou. V uvedené dni predpokladáme zmeškaný príchod vlaku do cieľových staníc cca 120 minút,
  • v období od 25. 6. do 10. 7. 2022 bude vlak na úseku Bratislava – Viedeň vedený odklonom cez ŽST Bratislava-Petržalka a Kittsee. Vlak bude na svojej trase vychádzať a prichádzať na ŽST Bratislava-Nové Mesto bez obsluhy ŽST Bratislava hl. st. V uvedenom období nebude vypravovaný z Bratislavy ani autovozeň, ktorý však zostane vedený v úseku Wien ARZ – Split. Pri uvedenej výluke nepredpokladáme meškanie vlaku.
Zdroj Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.

Mohlo by Vás zaujímať Podobné novinky

Pridať odpoveď

Váš email nebude zverejnený...