Ďalšia domáca strata Púchova znamená pád o dve priečky

2 24

Jesenná rozlúčka MŠK Púchov s hŕstkou domácich fanúšikov nemala víťazný nádych. Proti nitrianskemu „béčku“ mali síce Púchovčania hlavne v prvom polčase územnú i streleckú prevahu, ale skórovať sa im podarilo až po prestávke vďaka dvanástemu gólu Mareka Gajdošíka v sezóne. Hostia však odpovedali vydareným priamym kopom Šurnovského, na ktorý už domáci nezareagovali. Už v šiestom domácom zápase po sebe sa netešili z víťazstva hráči Beluše, ktorí však tentoraz mali proti sebe náročného protivníka. Borčice potvrdili status lídra súťaže a vyhrali 4:1. Vďaka dvom gólom Ihemeho vybojovali tri body Horovčania, hrajúci pod hlavičkou Nemšovej a boj o jesenné medailové priečky nevzdávajú Lednické Rovne, ktoré zvíťazili v Gabčíkove 2:1, keď o víťazstve rozhodol v poslednej minúte premenenou penaltou Stanislav Detko.

PÚCHOV – NITRA B 1:1 (0:0)
Góly: 51. M. Gajdošík – 1:0, 64. P. Šurnovský – 1:1. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Havran, ŽK: M. Haviar – M. Macho.

Juraj Pilát bol v domácej jesennej rozlúčke strelecky aktívny, ale na hosťujúceho brankára Šípoša recept nenašiel.

Na nočným dažďom nasiaknutom trávniku sa domáce mužstvo snažilo hneď v úvode streliť upokojujúci gól a malo na to tri šance. Najprv si za hosťujúcu obranu nabehol Gajdošík, lenže okrem brankára Šípoša obhodil aj bránu. Po ňom skúšal Šípošovu pozornosť zdiaľky Pilát a nitriansky brankár si následne poradil aj so strelou Kvaššaya po Gajdošíkovom priťuknutí. V 17. min. sa hneď prvá vydarená akcia hostí mohla skončiť gólom – Šurnovského strelu totiž pridvihol Brezničan a bezmocného Pilného pred vlastencom zachránilo brvno.

V 22. min. predviedol Púchov ukážkový rýchly protiútok – po spolupráci Piláta s Gajdošíkom
čakal na prihrávku voľný Hrnko, ale Gajdošík nakoniec strieľal sám, ale len do stredu brány, kde stál pozorný Šípoš. O chvíľu opäť hrmelo na opačnej strane, kde rýchly Ďurek vysunul Zelenku, ktorý mal síce pred Riškom jeden krok náskok, ale vystrelil zbrklo a len do Pilného rukavíc.

Najlepší púchovský strelec Gajdošík túžil po návrate do čela súťaže kanonierov, dobre skrotil loptu po Vanákovej spätnej prihrávke, ale na jeho strelu zo zákrytu bol Šípoš pripravený. V 34. min. dlhé obliehanie nitrianskej šestnástky ukončila Pilátova strela, no ani teč jedného z obrancov nezmiatol hosťujúceho brankára. Ten sa musel v 37. min. poriadne naťahovať pri strele Hrnka, ktorého padáčik mieril pod brvno. V závere prvého polčasu sa po rohovom kope do odrazenej lopty oprel Sibanda, brankár Šípoš jeho strelu len vyrazil pred dvojicu Hrnko – Gajdošík, ale prvý menovaný zakončenie pokazil a lopta sa kotúľala až k rohovej zastávke.

Po prestávke sa hralo len šesť minút, keď sa domáci konečne dočkali vedúceho gólu – nitrianska obrana snáď prvý raz v zápase vážnejšie chybovala, čo využil Gajdošík a krížnou strelou vsietil svoj dvanásty gól v sezóne – 1:0. Nitrianska odpoveď mohla byť okamžitá, lenže Lolovu strelu Pilný vyrazil. V 58. min. sa ocitol sám pred brankárom hostí Pilát, Šípoš však predviedol hádzanársky rozštep a špičkou kopačky zabránil lopte v ceste do siete. Ako sa ukázalo, bol to rozhodujúci okamih zápasu.

V 60. min. ešte Záhonov gól po rohovom kope pre faul neplatil, ale o štyri minúty Šurnovský z priameho kopu presne k žrdi vyrovnal – 1:1. Nitra ožila – v 66. min. Fábry z uhla mieril k bližšej žrdi, ale nepresne. Na opačnej strane ešte usiloval o gól Pilát, ale ani jeho zakončenie nebolo presné. Domácim nepomohlo ani nasadenie ofenzívnej dvojice Gáborík – Buček, ani jeden z nich sa do šance nedostal, a tak v domácej jesennej rozlúčke Púchov stratil ďalšie dva body.

GABČÍKOVO – LEDNICKÉ ROVNE 1:2 (1:0)
Góly: 27. E. Hlaváč – 1:0, 63. M. Krištof – 1:1, 90. S. Detko (11 m) – 1:2. Pred 200 divákmi rozhodoval L. Sárai, ŽK: Z. Bazsó, A. Polák – M. Krištof.

BELUŠA – BORČICE 1:4 (1:2)
Góly: 4. M. Barčík – 0:1, 5. R. Demjan – 0:2, 14. M. Gorelka – 1:2, 71. L. Mravec – 1:3, 80. P. Mačina – 1:4. Pred 270 divákmi rozhodoval O. Kozolka, ŽK: P. Vavrík – M. Zuziak.

Pripravil Rado Varga

Diskusia: 2
  1. Michal hovorí

Otázka, má význam dotovať z mesta futbalistov, na ktorých chodí 100 divákov a v podstate nám robia hanbu?

1. Tiežfanùšik hovorí

S tými divákmi si to „trochu“ prehnal. Na tom poslednom domácom zápase som bol a narátal som ich presne 52 a to som zarátal aj usporiadatelov. Ale význam to určite má-hlavne pre pánov švagor-managerov Šimáčka s Ranikom a ich peňaženky !