Ďalšie medaily pre súrodencov Kadlecovcov

0 44

Séria mládežníckych majstrovstiev Slovenska v bedmintone pokračovala na východe Slovenska šampionátom pre kategóriu U15. Najlepší starší žiaci z celého Slovenska si to nasmerovali do Rozhanoviec, kde sa pred viac ako sedemsto rokmi odohrala jedna z najväčších rytierskych bitiek na území Uhorska. Dvojdňový turnaj ovládli predovšetkým hráči z blízkych miest Košice a Prešov, ale na medaily dosiahli aj zástupcovia klubu BKR Púchov. Sebastián Kadlec sa stal spoločne so Simeonom Suchým zo Sliača majstrom Slovenska v chlapčenskej štvorhre a so svojou sestrou Olíviou bral aj bronz z miešanej štvorhry.

DVOJHRA – CHLAPCI:
V chlapčenskej dvojhre bol Sebastián Kadlec nasadenou šestkou, a tak mal v prvom kole voľno na rozdiel od Lukáša Vojteka, ktorý v ňom narazil na Timona Gundu. Bratislavčan bol nad jeho sily a po setoch 16:21 a 10:21 sa tak Lukáš so súťažou rozlúčil. Sebastián v 2. kole zdolal Dávida Butaša z Bratislavy 2:0, ale vo štvrťfinále mu vystavil stopku druhý nasadený Peter Radoczi z Košíc. Ten nakoniec postúpil až do finále, kde nestačil na nového majstra Slovenska Borisa Karpjáka. Prekvapením turnaja bol výkon Alexa Kajdu, ktorý vo štvrťfinále vyradil slovenskú jednotku Sime- ona Suchého.

Výsledky hráčov BKR Púchov:
1. kolo: L. Vojtek – T. Gunda 0:2 (-16, -10)
2. kolo: S. Kadlec – D. Butaš 2:0 (21, 9) Štvrťfinále: S. Kadlec – P. Radoczi 0:2 (-18, -16)

Sebastián Kadlec so Simeonom Suchým (prví dvaja sprava) po roku opäť získali titul majstrov Slovenska v chlapčenskej štvorhre.

DVOJHRA – DIEVČATÁ:
V dievčenskej kategórii mal BKR Púchov trojnásobne zastúpenie a všetky tri dievčatá vstupovali do turnaja už v 1. kole. Neprešli ním Nina Michalková, ktorá v dramatickom stretnutí podľahla Ester Staškovej z Prešova, a ani Rebeka Kováčová, ktorá prehrala s ďalšou Prešovčankou Alexandrou Bajusovou 0:2. Olívia Kadle- cová vo svojom úvodnom zápase zdolala hladko Teréziu Kučovú z Ilavy a potom si vo dvoch setoch poradila aj so siedmou nasadenou Simonou Streharski z Bratislavy. Vo štvrťfinále sa Olívia pokúšala prekvapiť trojku turnaja Sofiu Slosiarikovú z Košíc, ale prehrala 0:2.

1. kolo: R. Kováčová – A. Bajusová 0:2 (-18, -17), N. Michalková – E. Stašková 1:2 (13, -17, -22), O. Kadlecová – T. Kučová 2:0 (6, 12)
2. kolo: O. Kadlecová – S. Streharski 2:0 (18, 14) Štvrťfinále: O. Kadlecová – S. Slosiariková 0:2 (-9, -17)

ŠTVORHRA – CHLAPCI:
Vlani púchovsko-sliačska dvojica Sebastián Kadlec – Simeon Suchý získala titul majstrov Slovenska v kategórii U 13 a po prechode do staršej kategórie si po roku svoj úspech zopakovala. Do turnaja vstupovali ako druhý nasadený pár a po postupe do finále v ňom prekvapili nasadené jednotky – východniarov Petra Hupperta a Borisa Karpjáka. V oboch setoch si s prehľadom ustrážili päť, resp. šesťbodový náskok a po zásluhe získali majstrovský titul.

1. kolo: L. Vojtek/J. Borgula – D. Butaš/V. Streharski 0:2 (-11, -8)
Štvrťfinále: S. Kadlec/S. Suchý – Ľ. Diro/P. Polák 2:0 (13, 13)
Semifinále: S. Kadlec/S. Suchý – M. Ház/P. Radoczi 2:0 (18, 14)
Finále: S. Kadlec/S. Suchý – P. Huppert/B. Karpják 2:0 (16, 15)

ŠTVORHRA – DIEVČATÁ:
V dievčenskej štvorhre vyhrali púchovské dievčatá po jednom zápase. Rebeka Kováčová s Ninou Michalkovou prešli prvým kolom cez dvojicu Nina Holienčíková – Natália Svobodová a Olívia Kadlecová vytvorila pár so Zvolenčankou Leou Výbochovou a bez problémov postúpili cez dvojicu Alexandra Bajusová – Ester Stašková. Rebeka s Ninou vo štvrťfinále poriadne trápili Júliu Chmurovičová a Sofiu Slosiarikovú, keď im v prvom sete podľahli len tesne 21:23. V tom druhom už neskoršie majsterky Slovenska dominovali.

1. kolo: R. Kováčová/N. Michalková – N. Holienčiková/N. Slobodová 2:0 (11, 20), O. Kadlecová/L. Výbochová – A. Bajusová/E. Stašková 2:0 (11, 12)
Štvrťfinále: R. Kováčová/N. Michalková – J. Chmurovičová/S. Slosiariková 0:2 (-21, -6), O. Kadlecová/L. Výbochová – M. Te- lehaničová/N. Tomčová 0:2 (-6, -6)

ŠTVORHRA – MIX:
Miešané štvorhry sa hrali na úvod turnaja a zapojilo sa do nich všetkých všetkých päť zástupcov BKR Púchov. Lukáš Vojtek vytvoril pár s Rebekou Kováčovou, ale v prvom kole nestačili na dvojicu Ľuboslav Diro – Ester Stašková. Partnerom Niny Michalkovej bol Samuel Slosiarik z Košíc a prvý zápas im vyšiel, keď zdolali dvojicu Viktor Streharski – Natália Slobodová. Do ďalších bojov ich však nepustil siedmy nasadený pár Peter Radoczi – Michaela Telehaničová. Súrodenci Sebastián a Olívia Kadlecovci boli turnajovou štvorkou a očakávala sa od nich medaila. Púchovské bedmintonové dvojčatá splnili cieľ, ktorým bol postup do semifinále a vybojovali bronzové medaily.

1. kolo: L. Vojtek/R. Kováčová – Ľ. Diro/E. Stašková 0:2 (-10, -9), S. Slosiarik/N. Michalková – V. Streharski/N. Slobodová 2:1 (-18, 16, 8)
2. kolo: S. Slosiarik/N. Michalková – P. Radoczi/M. Telehaničová 0:2 (-12, -13), S. Kadlec/O. Kadlecová – A. Kajda/M. Mravíková 2:0 (18, 10)
Štvrťfinále: S. Kadlec/O. Kadle- cová – P. Radoczi/M. Telehaničová 2:1 (14, -23, 10)
Semifinále: S. Kadlec/O. Kadle- cová – B. Karpják/J. Chmurovičová 0:2 (-16, -18)