Derby v prospech Púchova rozhodol Branislav Gamboš

0 61

Prvé z troch jarných okresných derby máme za sebou – Púchov dokázal prvý raz v odvetnej časti súťaže zabrať naplno a tri body z belušského štadióna sa mu budú v konečnom zúčtovaní určite hodiť. Naopak Belušania smútia, pretože po dvoch bodonosných výjazdoch u súperov si trúfali na víťazstvo aj v jarnej domácej premiére. Mužom zápasu bol púchovský stredopoliar Branislav Gamboš, ktorý dvomi gólmi zabezpečil svojmu tímu polčasové vedenie. To sa Púchovčanom napriek gólovej korekcii z hlavy Mateja Gorelku podarilo v hektickom závere udržať. Púchov zostáva v tabuľke tretí, keďže sklári z Lednických Rovní po Veľkých Ludinciach zdolali rozdielom triedy aj Topoľčany, a to dokonca na ich štadióne.

BELUŠA – PÚCHOV 1:2 (0:2)

Góly: 15. Gamboš – 0:1, 45. Gamboš – 0:2, 58. Gorelka – 1:2. Pred 400 divákmi rozhodoval Sárai, ŽK: J. Gažo, Mujkoš, Gorelka, Martinka, Bielik – Kopiš, Vanák, M. Zavadzan, Svorada,

Matej Gorelka síce strelil svoj deviaty gól v sezóne, ale podarilo sa mu ním len zmierniť prehru svojho tímu s Púchovom na 1:2.

Belušania mali vstup do jarnej časti podstatne lepší ako Púchov, z dvoch zápasov na ihriskách súperov vyťažili šesť bodov, zatiaľčo ich súper len jeden po remíze v Dubnici nad Váhom. Derby prilákalo slušnú divácku návštevu, ktorá v úvodnej štvrťhodine videla tlak domáceho mužstva. Z neho pramenili šance Mišutku a Gorelku, ale ako prví sa radovali Púchovčania, ktorí hneď svoju úvodnú šancu zužitkovali na gól. Podobne ako pred dvomi týždňami na dubnickom štadióne otvoril skóre Gamboš – 0:1. V 35. min. sa do brejku dostal Buček, prehadzoval vybiehajúceho Ciesara, ktorý však loptu stlmil a pred dobiehajúcim M. Gajdošíkom dokázal zachrániť J. Gažo. O dve minúty to bol práve M. Gajdošík, ktorý hľadal pred prázdnou bránou Brezničana, ale tomu chýbal k lopte povestný krok. Púchovu sa napokon podarilo do prestávky ešte navýšiť svoje vedenie, keď v poslednej minúte Gamboš strelou z otočky zaskočil Ciesara v belušskej bráne – 0:2.

Z druhého polčasu neuplynula ani štvrťhodina a domácim sa podarilo streliť kontaktný gól. Po rohovom kope púchovská obrana odvrátila loptu len k Zápotokovi, ktorý ju vrátil do šestnástky a Gorelka hlavičkoval presne k žrdi – 1:2. Hneď vzápätí však mohli Púchovčania potrestať Ciesarovu chybu, ktorý zle vybehol, lenže prihrávka M. Gajdošíka pred bránu nenašla adresáta. V 74. min. sa po rýchlej kombinácii Beluše dostala lopta k voľnému Jurgovi, ktorý však z dobrej pozície prestrelil bránu. V nervóznom závere sa rozdávali žlté karty, jedinú vážnejšiu šancu mal už len Hrenák, ktorý však hlavičkoval len do Letkových rúk.

TOPOĽČANY – LEDNICKÉ ROVNE 0:3 (0:1)

Góly: 40. Lipták (11 m) – 0:1, 61. Prekop – 0:2, 86. Prchlík – 0:3. Pred 150 divákmi rozhodoval Šima, ŽK: Kochan, Števko.