DHZ Nosice úspešne v Slovenskej lige v hasičskej šesťdesiatke

0 69

V sobotu 13. mája 2017 sa v peknom prostredí športového areálu ZŠ Tomáša Zanovita v Martine konalo prvé kolo Slovenskej ligy v hasičskej šesťdesiatke (SLvH60). Za pekného počasia si deti zmerali sily na tartanovej dráhe dlhej 60 metrov, na ktorej museli prekonať najskôr bariéru, zobrať hasičské hadice, prekonať hladinu, spojiť hadice, zapojiť ich do rozdeľovača a zapojiť prúdnicu, aby sa úspešne dostali do vytúženého cieľa.

Súťaže sa zúčastnilo viac detí ako po minulé roky, čo je dobré a ženie ich to k lepším výkonom. Po úvodnej prezentácií súťažiacich, prevzatí štartových čísel a pokynov k súťaži sa mohlo začať pretekať. Súťažiť sa začínalo kategóriami mladších a starších chlapcov, za nimi nasledovali prípravky a nakoniec sa na štart pripravovali mladšie a staršie dievčatá, pričom každý mal dva pokusy.

V kategórii mladších chlapcov si sily zmeralo desať pretekárov. Najväčším favoritom v tejto kategórii bol Michal Rerko zo Spišskej Novej Vsi, čo bezkonkurenčne potvrdil svojím víťazstvom s výsledným časom 14,00 sek. (čistý čas 12,50 sek. +1,50 sek. za vek). V kategórii starších chlapcov sa na štart postavilo celkovo 14 súťažiacich, kde sa medzi stálicami z východného Slovenska objavili aj nováčikovia z Kysúc a Oravy. Boj to bol veľký, ale nakoniec zvíťazil Tomáš Štinčík z z DHZ Svit s výsledným časom 12,73 sek. pred druhým Jakubom Fridmanom z DHZ Šuňava a tretím Radovanom Nagyom z DHZ Spišská Teplica.

Víťazka vo svojej kategórii – Terezka Srogončíková z DHZ Nosice

V kategórii prípraviek – deti do 8 rokov chlapci a dievčatá – súťažilo päť detí a tu si myslím, že boli víťazmi všetci, pretože prekonať loading má obavy nejeden dospelý.

Nakoniec sa na štart pripravovali mladšie a staršie dievčatá, kde v kategórii mladších dievčat bolo 15 pretekárok a tu sme mali zastúpenie aj my z DHZ Nosice, nakoľko v treťom rozbehu sa na štart postavila minuloročná majsterka Slovenska a víťazka SLvH60 v rokoch 2014 – 2016 Terézia Srogončíková.

Konkurencia medzi dievčatami je veľká, bojovnosť obrovská, ale Terezka si svoje prvenstvá obhájila a zvíťazila s výsledným časom 15,55 sek.(čistý čas 14,05 sek. + 1,5 sek. za vek). Na druhom mieste skončila Michaela Petrušková zo Spišskej Novej Vsi s výsledným časom 16,83 sek, na peknom treťom mieste skončila Zuzana Svatušková z DHZ Harichovce. V kategórii starších dievčat zvíťazila po veľkom boji Radka Červeňová z DHZ Spišská Teplica.

Po odbehnutí poslednej pretekárky bolo dobojované, ceny v podobe medailí a krásnych pohárov odovzdané. Poďakovanie patrí aj organizátorovi súťaže Jánovi Borievkovi z Martina.

Súčasťou tejto súťaže bolo aj prvé kolo Stredoslovenskej hasičskej ligy v 60-kách, kde víťazkou vo svojej kategórii bola opäť Terezka Srogončíková z DHZ Nosice. Nás čakala už iba cesta domov a príprava na druhé kolo Slovenskej ligy v hasičskej šesťdesiatke, ktoré sa uskutoční v Spišskej Novej Vsi.