Dve medaily pre Leu Kmošenovú na mítingu v Banskej Bystrici

0 55

V metropole stredného Slovenska sa uskutočnil 11. ročník medzinárodného plaveckého mítingu Banská Bystrica Cup. Na štarte jedného z najvýznamnejších plaveckých pretekov na Slovensku sa v krytej päťdesiatke na Štiavničkách predstavilo 187 pretekárov z 38 klubov šiestich krajín – Brazílie, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Slovenska.

Hoci slovenská špička dala prednosť mítingu v Štokholme, aj tak bol k videniu rad výborných výkonov. Do Banskej Bystrice cestovala aj sedemčlenná výprava členov Plaveckého klubu Matador Púchov.

Lea Kmošenová (na snímke s trénerkou Danou Strelčíkovou) získala v Banskej Bystrici dve medaily.

Medzi mužmi aj ženami sa súťažilo v štyroch vekových kategóriach. Z púchovských plavcov bola adeptkou na medailu predovšetkým Lea Kmošenová, ktorá sa predstavila v kategórii 14-ročných dievčat. Pri všetkých šiestich štartoch skončila v prvej desiatke. Na 100 metrov voľný spôsob absolvovala Lea Kmošenová napínavý duel o víťazstvo s Dolnokubínčankou Ninou Hodoňovou.

Na obrátke síce Lea viedla o 61 stotín sekundy, ale druhú polovicu trate lepšie zaplávala jej súperka a dohmatla o dve stotiny sekundy skôr. Chuť si Lea Kmošenová napravila na trati 100 metrov motýlik, kde časom 1:10,14 zdolala Maďarku Vandu Bartovics aj Timeu Kovácsovú z Levíc a získala zlatú medailu.

Zároveň si o takmer tri sekundy vylepšila svoje doterajšie maximum na motýľkarskej stovke z júna minulého roku. Len tesne za stupňami víťazov zaostala Lea Kmošenová v polohových pretekoch na 200 metrov, keď jej chýbala necelá sekunda na tretiu Ninu Hodoňovú.

Z ostatných púchovských pretekárov sa dvakrát do prvej päťky dostal Samuel Jancík. Na trati 100 metrov motýlik si vylepšil svoje osobné maximum o poldruha sekundy a osobný rekord si zlepšil aj v polohových pretekoch na 200 metrov, kde skončil tiež piaty. Piate miesto dosiahla aj Martina Vetešková na trati 100 metrov voľný spôsob.