Florbalisti sa lúčili so cťou

0 25

Už postup do semifinále 1. florbalovej ligy bol pre florbalistov FBK Púchov historickým úspechom. Ani v ňom nepredali svoju kožu lacno a vo všetkých troch zápasoch tuho vzdorovali víťazovi základnej časti – hráčom bratislavského Snipersu. Po dvoch porážkach v Bratislave čakal na púchovských florbalistov tretí zápas na domácej pôde, ibaže kvôli svadobnej výstave v STC Aréne museli toto stretnutie odohrať v susednej mestskej športovej hale.

SEMIFINÁLE – 3. ZÁPAS: FBK PÚCHOV – SNIPERS BRATISLAVA 7:10 (1:3, 2:1, 4:6)

Góly: 1. M. Ciho – 0:1, 6. V. Roziak – 0:2, 14. M. Mišík – 1:2, 16. M. Pauhof – 1:3, 29. P. Jach – 2:3, 39. J. Fleger – 3:3, 40. E. Slušný – 3:4, 44. P. Sečanský – 3:5, 46. P. Banga – 3:6, 46. J. Pavel – 4:6, 49. P. Sečanský – 4:7, 50. J. Pavel – 5:7, 51. J. Pavel – 6:7, 51. R. Ševčík – 7:7, 54. M. Ciho – 7:8, 55. E. Slušný – 7:9, 60. L. Hubáček – 7:10.
Zostava PU: T. Velčovský – M. Mišík, P. Jach, Do. Krajči, Š. Korbaš, J. Pavel, L. Žemla, M. Tuček, J. Fleger, Da. Krajči, T. Beriac, M. Bugár, R. Ševčík, E. Bulejko, M. Kiačik.

Hostia pricestovali do Púchova aj s diváckym sprievodom, a tak sa od začiatku hralo v búr- livej atmosfére, k čomu prispel aj úvodný gól Snipersu už po 24 sekundách hry. V 6. min. pridal Roziak druhý gól a potom mali hostia výhodu dvoch presilových hier a navyše aj trestného strieľania, ktoré Banga nepremenil.

V 14. min. sa Mišíkovi podarilo skorigovať, ale už o dve minúty Pauhof opäť navýšil vedenie hostí. Od tej chvíle však na dlhé minúty brankár Velčovský zatiahol roletu a jeho spoluhráči trpezlivo sťahovali náskok súpera.

V druhej tretine najprv Jach znížil a poldruha minúty pred klaksónom dokonca Fleger vyrovnal. Škoda len, že 23 sekúnd pred prestávkou Slušný opäť získal pre Snipers vedenie 4:3. Do tretej tretiny mali lepší štart hostia – dvomi gólmi navýšili svoj náskok už na tri góly, ale domáci sa nevzdávali.

Za stavu 4:7 im stačilo neuveriteľných 36 sekúnd na vsietenie troch gólov a začínalo sa prakticky odznova. V euforickej atmosfére sa však nakoniec šťastena priklonila na stranu hostí, ktorí po víťazstve 10:7 postúpili do finále, kde sa stretnú s Grasshoppersom Žilina. Púchovskí florbalisti sa však so sezónou rozhodne lúčili so cťou.