Hokejisti dosiahli rekordné víťazstvo sezóny

0 16

Hokejisti MŠK Púchov dosiahli v západnej skupine II. hokejovej ligy už tretie dvojciferné víťazstvo. Po dvoch vysokých výhrach nad Senicou tentoraz rozdrvili na domácom ľade 16:3 a postarali sa tak o rekordný výsledok sezóny. Doteraz ním bolo vo východnej skupine víťazstvo Humenného nad Gelnicou 15:4. Štyrmi gólmi sa blysol Róbert Brandis, hattrick zaznamenal aj Jakub Pšurný. Náskok Púchova v čele tabuľky však zostáva nezmenený, keďže o dva body zaostávajúce Partizánske doma zdolalo Nitru.

PÚCHOV – RUŽOMBEROK 16:3 (4:0, 6:1, 6:2)
Góly: 4. R. Brandis – 1:0, 6. L. Zemko – 2:0, 10. R. Brandis – 3:0, 19. F. Zúbek – 4:0, 24. J. Pšurný – 5:0, 25. O. Paliesek – 6:0, 26. P. Wesselényi – 6:1, 29. J. Pšurný – 7:1, 30. M. Furo – 8:1, 31. L. Hrušík – 9:1, 39. R. Brandis – 10:1, 43. R. Brandis – 11:1, 46. P. Učník – 11:2, 50. S. Filip – 12:2, 50. M. Mikuš – 13:2, 54. S. Dvorštiak – 13:3, 55. L. Hrušík – 14:3, 57. J. Pšurný – 15:3, 60. F. Zúbek – 16:3. Pred 300 divákmi rozhodovali L. Peterka – M. Gajdošík, V. Ďurina.

V prvom tohtoročnom vzájomnom zápase padli pri víťazstve Púchova v Ružomberku len štyri góly, o to prekvapujúcejší bol sobotňajší gólostroj v podaní domácich hokejistov. Naštartoval ho už v 4. min. Brandis a ten istý hráč o šesť minút neskôr využil aj prvú presilovku domácich. Medzitým sa presne trafil aj Zemko, a tak v polovici prvej tretiny viedol Púchov už 3:0. Dve minúty pred prvou sirénou strelil svoj jubilejný desiaty gól sezóny Zúbek a domáci tak odchádzali do kabín so štvorgólovým náskokom.

Okamih pred trinástym gólom v sieti Ružomberka

V prostrednej časti hry prišli najprv dva zlepené góly v rozpätí 28 sekúnd z hokejok Pšurného a Palieska. V ružomberskej bráne došlo k zmene, ale náhradný brankár Němec isto netušil, čo ho v tomto zápase čaká. V 26. min. síce Ružomberčania zásluhou Wesselényiho skórovali, ale vzápätí vlastnou nedisci- plinovanosťou ponúkli domácim výhodu dvoch presilových hier piatich proti trom a tí obe využili. Najprv svoj druhý gól v zápase strelil Pšurný a po ňom sa presadil aj kapitán Furo. V 31. min. zvýšil na 9:1 Hrušík a diváci sa „desiatky“ dočkali ešte v druhej tretine, keď 77 sekúnd pred jej záverom Brandis uzavrel svoj hattrick.

Ten istý hráč strelil aj svoj štvrtý gól po dvoch minútach tretej časti hry. Pšurný s Mikušom potom dvomi faulami v rozpätí deviatich sekúnd ponúkli Ružomberku výhodu dvojnásobnej presilovej hry, ktorú síce hostia nevyužili, ale hneď po jej skončení Učník predsa len prekonal Baštugu v domácej bráne. Po ďalšom treste pre Mihulu sa v druhej polovici tretej tretiny domáci vrátili k strieľaniu gólov. V 50. min. najprv vsietil svoj premiérový gól za Púchov Stanislav a o 30 sekúnd potvrdil povesť najlepšie strieľajúceho obrancu súťaže Mikuš. Za stavu 13:2 ešte znížil Dvorštiak, ale v poslednej päťminútovke úradovala prvá útočná formácia domácich, keď postupne rozvlnili sieť Hrušík, Pšurný a Zúbek.

V sobotu 25. novembra 2017 cestujú púchovskí hokejisti na Oravu, kde sa stretnú v súboji 12. kola s tradičným rivalom – MŠK Hviezda Dolný Kubín. Ten sa po slabšom vstupe do sezóny výsledkovo pozviechal a aktuálne je na treťom mieste so sedembodovou stratou na Púchov. Stretnutie sa začína o 17.30 hod.