Hokejisti potvrdili vedúcu pozíciu

0 9

Šláger 7. kola západnej skupiny II. hokejovej ligy sa odohral na púchovskom zimnom štadióne. Vedúci MŠK Púchov privítal v dueli prvého s druhým HK Levice a v prípade úspechu hostí by sa obsadenie vedúcich dvoch priečok po prvý raz v sezóne menilo. Lenže púchovskí hokejisti sa rýchlo otriasli z prehry v Partizánskom a Levičanom dovolili pomýšľať na body len počas prvej tretiny, ktorá skončila zmierlivo 1:1. V ďalšom priebehu stretnutia už na ľade dominovali a po víťazstve 6:2 potvrdili líderský post.

PÚCHOV – LEVICE 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Góly: 3. D. Novák – 0:1, 5. J. Pšurný – 1:1, 25. M. Mikuš – 2:1, 25. O. Paliesek – 3:1, 40. F. Zúbek – 4:1, 54. L. Hrušík – 5:1, 54. L. Zemko – 6:1, 59. J. Vrťo – 6:2. Pred 280 divákmi rozhodovali D. Lesay – M. Nosek, D. Hodoň.

Púchov potvrdil povesť najčastejšie strieľajúceho mužstva v celej súťaži a jeho hráči zasypali brankára Vozára piatimi desiatkami striel. Ako prvý však inkasoval jeho náprotivok Baštuga – už po 147 sekundách hry sa Levice ujali vedenia gólom Nováka. Gólová odpoveď Púchova však prišla onedlho.

V 4. min. bol za hákovanie vylúčený hosťujúci Tóth a domácemu Pšurnému stačilo štrnásť sekúnd na vyrovnanie. V druhej tretine najprv sedel na trestnej lavici Hrušík, ale po jeho návrate na púchovskom štadióne dvakrát zavládla gólová radosť. V tesnom rozmedzí 35 sekúnd prekonali levického brankára Mikuš a po ňom svojím premiérovým gólom v sezóne aj Paliesek. No a keď v poslednej minúte druhej tretine strelil svoj siedmy tohtosezónny gól Zúbek, Levičania prakticky stratili šance na úspech.

V poslednej časti hry sa navyše hostia dopustili v krátkom slede dvoch faulov a početnú výhodu Púchovčania dokonale využili – najprv v hre piatich proti trom skóroval Hrušík a po ňom sa v klasickej presilovke presadil aj Zemko. V predposlednej minúte dal výsledku už len kozmetickú úpravu hosťujúci Vrťo.