Hokejisti ŠHK Púchov sa vyhli tretiemu zápasu i poslednej priečke

0 19

Po víťazstve 10:6 nad Bardejovom v domácej rozlúčke so sezónou čakal na hokejistov ŠHK Púchov víkendový výjazd na východ Slovenska. Ak sa chceli vyhnúť tretiemu rozhodujúcemu zápasu v boji o konečné 19. miesto II. hokejovej ligy, museli v sobotu svojho súpera zdolať. V prípade úspechu Bardejova by sa v jednom z najkrajších miest na Slovensku hralo v nedeľu opäť. Východniari síce v zápase štyrikrát dotiahli náskok Púchova, ba na začiatku tretej tretiny aj viedli 5:4, ale ŠHK gólmi Fura a Lukáča v posledných troch minútach rozhodli o víťazstve 8:6, ktoré rozhodlo o tom, že v sezóne 2016/2017 skončili v II. hokejovej lige na 19. mieste.

O 19. MIESTO – 2. ZÁPAS: BARDEJOV – PÚCHOV 6:8 (2:2, 1:2, 3:4)

Púchovčana cestovali na východ Slovenska v úspornej zostave – s piatimi obrancami a šiestimi útočníkmi, pričom v bráne dostal príležitosť Ninis. Ofenzívnym lídrom bol podobne ako v domácom súboji Zemko, ktorý tentoraz na svoju gólovú explóziu čakal len pár minút. Už po 87 sekundách hry otvoril skóre svojím jubilejným dvadsiatym gólom v sezóne a v 7. min. po prihrávke Huláka zabezpečil svojmu tímu dvojgólové vedenie. Domácim sa však ešte  prvej tretine podarilo vyrovnať zásluhou Leščišina s Fellegim.

Po prestávke sa začal opakovať scenár z prvej tretiny – Zemko strelil ďalšie dva góly a v 27. min. viedol Púchov 4:2. Tri minúty pred ďalšou pauzou ale Lukaček znížil a ten istý hráč na začiatku tretej tretiny využil presilovú hru pri vylúčení Huláka. V 44. min. išiel Bardejov prvý raz v zápase do vedenia, keď gól na 5:4 vsietil Kotúček. O tri minúty sa však príležitosť zahrať si presilovú hru naskytla aj Púchovu a vylúčený Šiba sa po 40 sekundách pobytu na trestnej lavici vracal späť na ľad, aby prihliadal oslave Hulákovho gólu na 5:5.

Prešlo len 14 sekúnd a púchovskí hokejisti sa radovali opäť – tentoraz sa presadil Furo. Bardejov ešte raz vyrovnal zásluhou Forgáča, ale tri minúty pred koncom prišiel rozhodujúci gólový úder z hokejky púchovského kapitána Fura, na ktorý už domáci nenašli odpoveď. Konečnú podobu výsledku na 8:6 dal deväť sekúnd pred koncom Lukáč.