Púchovskí hokejisti si dvojgólové vedenie neudržali

0 30

Hokejisti ŠHK Púchov v sezóne 2016/2017 nepostúpili do play-off II. hokejovej ligy, a tak hrajú len o konečné umiestnenie. Ako desiaty celok západnej skupiny nastúpili v sérii hranej na dva víťazné zápasy proti maďarskému tímu KMH Budapešť, ktorému pred týždňom na domácom štadióne podľahli 2:6. V sobotňajšej odvete v Budapešti tak bojovali o vynútenie si tretieho zápasu. Po dvoch tretinách to vyzeralo tak, že púchovskí hokejisti sa v hlavnom meste Maďarska zdržia až do nedele, kedy by sa hral rozhodujúci tretí zápas, ale dvojgólové vedenie neudržali a o víťazstve KMH Budapešť rozhodol v predĺžení Fekti.

O UMIESTNENIE – 2. ZÁPAS: PÚCHOV – BUDAPEŠŤ 6:5 (2:2, 1:3, 2:0 – 1:0)

Domáci nastúpili so štyrmi kompletnými formáciami, Púchovčania pricestovali do Budapešti s dvanástimi korčuliarmi a brankárom Kučíkom. Ten lovil puk zo svojej siete už v 5. min., kedy otvoril skóre Ódry – 1:0. O chvíľu však doprial domáci Horváth púchovským hokejistom presilovku, ktorú na konci ôsmej minúty Bajtala využil – 1:1. Maďarský tím išiel po druhý raz do vedenia v 12. min., kedy skóroval Fekti. Lenže aj tentoraz sa domáci tešili z tesného náskoku len čosi viac ako tri minúty  – v 15. min. vyrovnal na 2:2 Viedenský.

Druhá tretina patrila hosťom. Najprv sa v 27. min. presadil najlepší strelec ŠHK Púchov Zemko a hoci vzápätí kontroval vyrovnávajúcim gólom Szücs, neprešlo ani 27 sekúnd a Púchov znovu viedol. V 30. min. si totiž išiel sadnúť na trestnú lavicu za úmyselné posunutie brány Vajda a Viedenský už po štrnástich sekundách presilovej hry jeho počínanie potrestal svojím druhým gólom na 3:4. V 36. min. skóroval aj Lukáč a Púchovčania mali po dvoch tretinách sľubný dvojgólový náskok.

Do tretej tretiny však vstúpili oslabení o vylúčeného Lukáča a Maďari presilovú hru využili gólom Vargu – 4:5. Púchovčania bránili tesný náskok, prežili aj stosekundovú presilovku piatich proti trom, ale v 58. min. inkasovali vyrovnávajúci gól z hokejky Fülöpa – 5:5. O víťazovi sa rozhodlo v druhej minúte predĺženia, kedy strelil víťazný gól KMH Budapešť Fekti.

Po dvoch prehrách s maďarským tímom tak čakajú na hokejistov ŠHK Púchov duely o konečné 19. – 20. miesto s Bardejovom. Prvý zápas je na programe v sobotu 11. februára 2017 o 19.00 hod. na púchovskom zimnom štadióne.