Hokejistov MŠK delilo od postupu desať minút

0 32

Ani v sezóne 2018/2019 sa nepodarilo hokejistom MŠK Púchov postúpiť do finále II. hokejovej ligy. V sérii o „majstra Západu“ hranej na dve víťazné stretnutia sa im po prehre s Levicami 3:6 v úvodnom zápase síce podarilo vrátiť sériu na levický ľad, keď v sobotu večer triumfovali na domácom štadióne 4:0, ale o 24 hodín neskôr už mali viac dôvodov na radosť hráči HK Levice. Ešte v 50. minúte Púchovčania viedli v rozhodujúcom treťom zápase 1:0 po góle Lukáša Zemka, ale Levice zásluhou Kuzmu vyrovnali a 58 sekúnd pred koncom strelil víťazný gól König. Levice nakoniec vyhrali 3:1 a tešia sa z postupu do finále II. hokejovej ligy, v ktorom nastúpia proti Rimavskej Sobote. Na hráčov MŠK Púchov čakajú súboje o konečné tretie miesto proti Bardejovu.

FINÁLE SKUPINY ZÁPAD:

2. ZÁPAS:

PÚCHOV – LEVICE 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 2. K. Romanov – 1:0, 44. F. Okuliar – 2:0, 47. L. Dolinajec – 3:0, 49. A. Prus – 4:0. Pred 1000 divákmi rozhodovali D. Lesay – D. Hodoň, V. Knapec.

Domáci mali nôž na krku, v prípade prehry by sa im sen o postupe do 1. hokejovej ligy rozplynul. Naopak Levičania mohli hrať uvoľnene, keďže úvodný finálový zápas vyhrali. Púchovský tréner Branislav Okuliar v ňom postrádal Lukáša Zemka, ktorý už bol k dispozícii, pri nedostatku obrancov siahol aj po najproduktívnejšom hráčovi púchovského dorastu Marekovi Putalovi.

Pred rekordnou návštevou sezóny sa druhý finálový zápas začal pre domácich vyvíjať skvele, nie všetci diváci sa stihli posadiť na svoje miesta a Púchov viedol 1:0, keď sa po 91 sekundách hry presadil Romanov. Vo zvyšnom čase prvej tretiny však boli strelecky aktívnejší hostia, lenže púchovský brankár Kutej bol pozorný a zneškodnil všetkých pätnásť striel smerujúcich na jeho bránu.

Domáci mali šance zvýšiť svoj náskok počas dvoch presilových hier, ale ani jednu nedokázali zužitkovať. Druhá tretina bola na góly ešte chudobnejšia ako tá prvá, neinkasoval v nej nielen Kutej, ale ani jeho náprotivok Sklenár – reprezentačný brankár mládežníckej dvadsiatky. Púchovčania už boli strelecky aktívnejší – v prostrednej časti hry súpera prestrieľali pomerom 15:10, ale v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi boli aj disciplinovanejší a nedovolili súperovi ísť do početnej výhody.

Za stavu 1:0 bolo na začiatku tretej tretiny všetko otvorené, ale už po šiestich minútach bolo zrejmé, že obaja súperi sa v tejto sezóne stretnú ešte raz. V 43. min. najprv Kutej „hašekovsky“ vykopol puk spod hornej žŕdky po strele Mihalíka a potom už prišla smršť zo strany jeho spoluhráčov. V 44. min. po strele Zúbeka zvyšoval Okuliar svojím ešte len druhým gólom v sezóne na 2:0, necelé dve minúty po ňom svoj nájazd na Sklenára zakončil presnou strelou k žŕdke Dolinajec a v polovici 49. min. zaklincoval víťazstvo domáceho tímu jeho najlepší strelec Prus – 4:0.

Hostia sa potom pri vylúčení Romanova snažili dosiahnuť čestný gól a aspoň trochu potešiť svojich verných fanúšikov, ktorí pricestovali na zápas do Púchova, ale Kutej prvý raz v play-off vychytal čisté konto, keď zneškodnil dovedna 36 striel Levičanov.

3. ZÁPAS:

LEVICE – PÚCHOV 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 23. L. Zemko – 0:1, 50. F. Kuzma – 1:1, 60. D. König – 2:1, 60. J. Štefanka – 3:1. Pred 1000 divákmi rozhodovali M. Mĺkvy – R. Frimmel, D. Piovarči.

Púchovskí hokejisti v základnej časti zdolali Levičanov v oboch vzájomných zápasoch, v play-off sa im to však podarilo z troch pokusov iba raz. Podobne ako predchádzajúce dva zápasy, aj ten rozhodujúci na levickom ľade sa hral pred tisícovou návštevou a v prvej tretine si obaja brankári udržali čisté konto. Púchovčania sa na rozdiel od sobotňajšieho stretnutia už nedokázali vyvarovať vylúčení a v prvej tretine ponúkli útočne disponovanému súperovi hneď tri presilové hry.

Levice hrali v 6. min. dokonca viac ako minútu v početnej výhode o dvoch hráčov, ale Kutej v púchovskej bráne nadviazal na svoj výborný sobotňajší výkon a v prvej dvadsaťminútovke zneškodnil všetkých štrnásť striel domácich hráčov. Tí v druhej časti hry ešte zvýšili streleckú aktivitu, na púchovského brankára vyslali osemnásť streleckých pokusov, ale Kutej robil všetko pre to, aby udržal aj v druhom zápase po sebe čisté konto. Ak by sa tak stalo, Púchov by postúpil, pretože od 23. min. viedol po góle Zemka. Škoda, že Púchovčania v druhej tretine nedokázali využiť presilovú hru pri vylúčení Mihalíka a pohrdli početnou výhodou aj v úvode tretej tretiny, keď si na trestnú lavicu išiel sadnúť Káčer.

V 50. min. sa domáci fanúšikovia dočkali – Kuzma našiel recept na výborného Kuteja a vyrovnal na 1:1. V záverečnej desaťminútovke ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť osudnú chybu a všetko nasvedčovalo tomu, že zápas dospeje do predĺženia. Lenže Levice majú vo svojom strede skúseného exreprezentanta Juraja Štefanku, ktorý 58 sekúnd pred koncom prihral Königovi a ten strelil víťazný gól Levíc. Zdecimovaným Púchovčanom potom ešte zasadil definitívne k. o. na 3:1 samotný Štefanka.

Finále II. hokejovej ligy si tak s Rimavskou Sobotou zahrajú Levice, pričom víťaz nastúpi v baráži proti poslednému tímu I. hokejovej ligy.