Hokejový zápas trval len trinásť minút

0 114

Zápas Púchova s nitrianskym Dynamaxom mal byť pôvodne šlágrom 5. kola, ale nakoniec trval iba trinásť minút. Hostia síce pricestovali vedení bývalým slovenským reprezentantom Jozefom Stumpelom, ale len s dvomi útočnými formáciami.

PÚCHOV – NITRA 2:1 – nedohrané
Góly: 13. J. Jakubík – 1:0, 13. M. Molnár – 1:1, 13. F. Zúbek – 2:1. Hráči Nitry po inkasovanom góle odišli na protest proti jeho uznaniu do šatne a rozhodcovia predčasne ukončili zápas. Pred 150 divákmi rozhodovali Hronský – Nosek, Pleško

Všetko dôležité sa udialo v trinástej minúte. Najprv domáci využili hneď svoju úvodnú presilovku po presnom zásahu Jakubíka, no už po dvadsiatich sekundách bol stav vyrovnaný zásluhou Molnára. Prešlo len desať sekúnd a skóre sa menilo opäť, ale už poslednýkrát. S gólom Zúbeka na 2:1 sa hostia nedokázali zmieriť, keďže podľa nich mu predchádzalo porušenie pravidla o zakázanom uvoľnení.

Na protest sa odmietli vrátiť na ľad, odišli do šatne sa zápas sa tak predčasne skončil, pričom o pravdepodobnej kontumácii 5:0 v prospech Púchova rozhodne disciplinárka.

V 6. kole pocestujú hokejisti MŠK Púchov na Horehronie. V sobotu 13. októbra 2018 od 18.45 hod. sa predstavia v Brezne.