Hviezda Dolný Kubín vyrovnala stav štrťfinále

0 2

V sobotu 20. februára sa na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne odohral druhý štrťfinálový zápas medzi ŠHK Púchov a MŠK HVIEZDA Dolný Kubín. Po úspešnom vstupe do časti play-off štvrťfinále, kedy hokejisti ŠHK Púchov zdolali hostí výsledkom 7:4, nastal menší zvrat. Na zápas sa prišlo pozrieť 298 divákov.

V úvode prvej tretiny nám nevyšla šanca v podobe presilovky. Vyrovnanú snahu o tvorenie gólového účtu sa podarilo prerušiť domácim hráčom z Dolného Kubína, keď v čase 11:05 Jonák prekonáva nášho brankára – 1:0. Nasledovalo naše oslabenie, ktoré sme ale obstáli. Stav sa už do konca tretiny nezmenil.

Po návrate na ľad sa výhoda domáceho prostredia premietla aj do hry. Už po dvoch minútach Zámečník zvyšuje na 2:0. Ladeckého hákovanie a Jánošové sekanie vyústilo do presilovky 5 na 3, ktorú zákonite druhým zásahom premenil Zámečník – Púchov prehráva 3:0. Minútu na to sa medzi strelcov druhýkrát zapísal aj Jonák, ktorý ukončuje naše oslabenie – 4:0.

Z našej strany nasledovala nešportová hra a množstvo trestov. Len v priebehu druhej tretiny sme ich dostali 9. Jeden z mála okamihov, kedy sme hrali v plnom počte, využil Mičuda a Viedenského prihrávku posiela za chrbát brankára Sedlačka – 4:1. V čase 38:22 ale tento svetlý okamih zatienil Wesselényi Hviezda Dolný Kubín využíva ďalšiu presilovú hru – 5:1.

Záverečná tretina na našej nervozite neubrala a už po prvej minúte dostáva trest Martinák. Nasleduje ho Jánoš, neskôr Stráňovský a napokon Dvorský. To už za údery dostal trest aj Bukna. Po vyrovnanej hre domáci v čase 53:27 zvyšujú stav na 6:1. Nasledovalo posledné oslabenie hokejistov z Púchova, ktoré sa s veľkým šťastím podarilo premeniť v náš prospech. Mičuda v čase 56:58 znižuje na 6:2. Necelú minútu pred záverečnou sirénou skorigoval stav zápasu Sluka a Hviezda Dolný Kubín víťazí za stavu 7:2.

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín – ŠHK Púchov  7:2 (1:0, 4:1, 2:1)