Maďarský hokej nám ukázal svoju silu

0 13

Po skončení základnej časti čakajú na ŠHK Púchov ako desiaty tím západnej skupiny II. hokejovej ligy už len zápasy o konečné umiestnenie. V sérii hranej na dva víťazné zápasy je ich súperom maďarský celok KMH Budapešť. Maďarskému tímu pôvodne ponúkli účasť v druhej najvyššej slovenskej súťaži, ale ten sa pre túto sezónu uspokojil s účinkovaním v II. hokejovej lige, kde vo východnej skupine obsadil deviatu priečku. Mužstvo vedú bývalí slovenskí hokejisti – trénerom je Štefan Mega a technickým riaditeľom klubu Tomáš Šille. Prvý zo zápasov série sa odohral na púchovskom zimnom štadióne v sobotu 28. januára.

O UMIESTNENIE – 1. ZÁPAS: PÚCHOV – BUDAPEŠŤ 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Púchovský kanonier Lukáš Zemko sa tentoraz do streleckej listiny nezapísal.

Púchov privítal zahraničného súpera ako sa patrí – gólom, o ktorý sa na konci tretej minúty postaral Kristián Teska – 1:0. Lenže o necelých päť minút Balla vyrovnal a v polovici 12. min. potrestal vylúčenie strelca úvodného domáceho gólu Fülöp – 1:2. V 14. min. sa však Viedenskému podarilo vyrovnať, a tak sa po prvom klaksóne začínalo prakticky odznova.

V druhej tretine bol pomer striel na oboch stranách vyrovnaný, ale kým domáci z dvanástich streleckých pokusov ani jeden nepretavili na gól, hostia z Budapešti dvakrát skórovali. V 29. min. ich poslal do vedenia Szücs a 23 sekúnd pred odchodom do kabín zvýšil náskok hostí na dva góly Berendi.

V tretej tretine domáci hokejisti skúsili ešte s výsledkom niečo urobiť, svoje šance však nepremenili Furo so Zemkom, naprázdno vyšli aj počas dvoch presilových hier, navyše pri tej druhej ušiel za chrbát púchovskej obrany Holéczy a strelou ponad Kučíkovu lapačku zvýšil už na 5:2. O tri minúty dal výsledku definitívnu podobu svojím druhým gólom v zápase Fülöp.

Odveta sa hrá v sobotu 4. februára o 17.00 hod. v Budapešti, prípadný tretí rozhodujúci zápas o deň neskôr tiež v hlavnom meste Maďarska.