Marek Gajdošík pri streleckej chuti, na hattrick nadviazal dvomi gólmi

0 61

Na futbalistov MŠK Púchov čakala dohrávka odloženého stretnutia úvodného kola III. futbalovej ligy proti Bánovciam nad Bebravou. Na jar inkasovali Bánovčania, vtedy ešte hrajúci pod hlavičkou FC Horses, v Púchove päť gólov a podobne mohli obísť aj tentoraz, nebyť pozahadzovaných gólových šancí zo strany domáceho mužstva v prvom polčase. Púchov má však vo svojom strede strelecky disponovaného Mareka Gajdošíka, ktorý dvomi gólmi nadviazal na svoj víkendový hattrick z Veľkých Ludiniec a razom je z neho so šiestimi presnými zásahmi najlepší strelec súťaže. MŠK Púchov si zároveň o dve priečky vylepšil svoju pozíciu v tabuľke, keď mu patrí priebežná deviata priečka. Cez víkend mala III. futbalová liga pauzu pre účasť výberu Západoslovenského futbalového zväzu na regionálnom turnaji v Tatranskej Lomnici.

PÚCHOV – BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 2:1 (0:0)
Góly: 51. M. Gajdošík – 1:0, 54. R. Oravec – 1:1, 63. M. Gajdošík – 2:1. Pred 350 divákmi rozhodoval O. Kozolka.

Po divácky atraktívnych zápasoch s Belušou a Borčicami, v ktorých Púchov vybojoval iba jeden bod a o trénerské angažmán prišiel Stanislav Ďuriš, sa návštevnosť na púchovskom štadióne vrátila do normálu. Športovo-marketingovému manažérovi Lukášovi Ranikovi sa ani do tretice v tejto sezóne nepodarilo vydať zápasový bulletin, zato hráčom na ihrisku sa na tretí pokus konečne podarilo vyhrať domáci zápas. Prvý polčas bol festivalom premárnených šancí, pričom v úlohe neslávneho hrdinu sa predstavil predovšetkým Tomáš Kopiš.

Marek Gajdošík je pri streleckej chuti – na hattrick vo Veľkých Ludinciach nadviazal dvomi presnými zásahmi proti Bánovciam nad Bebravou. Na snímke po druhý raz v zápase prekonáva brankára Hippa.

V 10. min. pri útoku dvoch na jedného na neho smerovala Bučekova prihrávka, ale brankár Hipp s obrancom Olejom ju „prečítali“ a zažehnali nebezpečenstvo. Kým sa tri minúty čakalo na ošetrenie hosťujúceho brankára, domáci vystriedali, kedy krívajúceho Bučeka nahradil dorastenec Kvaššay a bol to pre neho prvý zápas medzi dospelými. V 15. min. prišla ďalšia veľká šanca pre Kopiša – tentoraz mu loptu prihrávkou popred malé vápno ponúkol Gajdošík, ale Kopišova ľavačka ju poslala nad poloprázdnu bránu. O osem minút nato si Kopiš dobre nabehol za hosťujúcu obranu, spracoval si Brezničanovu prihrávku, lenže sám pred Hippom sa rozhodol pre technické zakončenie a jeho nevydarený lob bánovecký brankár poľahky zlikvidoval. Hostia neboli príliš nebezpeční, v prvom polčase Letko čelil len propagačnej strele Turoňa a tesne pred prestávkou zasahoval po individuálnej akcii Minárika.

Po zmene strán, podobne ako vo Veľkých Ludinciach, zobral opraty zápasu do svojich rúk M. Gajdošík. Hneď po úvodnej rozohrávke sa rútil sám na hosťujúcu bránu, ale trafil len do brankára, ale v 51. min. sa mu už podarilo otvoriť skóre. Bánovčania zahrávali štandardnú situáciu v blízkosti púchovskej brány, Kopišovi sa podarilo loptu odvrátiť na Sibandu, ktorý ju po rýchlom brejku posunul na Gajdošíka, a ten zbaviac sa obrancu Oravca strelou k ľavej žrdi skóroval – 1:0. Oravec však svoju chybu o tri minúty napravil, keď využil nedôsledné bráne- nie domácich a strelou zo zákrytu nedal Letkovi šancu – 1:1.

V 58. min. síce po Sibandovej strele a Gajdošíkovom teči lopta skončila v sieti, ale gólovú radosť domácich zmarila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. O päť minút sa však už Púchovčania mohli radovať – na začiatku gólovej akcie bol opäť Sibanda, ktorý presnou kolmicou vyzval k skórovaniu Gajdošíka, a ten má v poslednom čase mimoriadnu efektívnosť pri zakončovaní. Bánovčania neboli v druhom polčase o nič nebezpečnejší ako v prvej polovici zápasu, ale domáca obrana musela byť ostra- žitá, keďže situácia spred prvého náhodného gólu sa mohla zopakovať. Rodiacu sa šancu pri útoku Turoňa v závere zápasu však dokázal zlikvidovať Brezničan, a tak sa na tretí pokus podarilo púchovským futbalistom v tejto sezóne na domácom štadióne bodovať naplno.