Medaila im unikla pomedzi prsty

0 26

V Nitre sa od piatka do nedele uskutočnil záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska vo volejbale starších žiakov. Medzi osmičkou najlepších slovenských volejbalových tímov v tejto žiackej kategórii boli aj chlapci z VO 1970 MŠK Púchov. Tí vlani vo Svidníku obsadili piate miesto, ktoré si rozhodne trúfali vylepšiť. Po víťazstve v základnej skupine síce postúpili do bojov o medaily, ale bronz im utiekol doslova pomedzi prsty. V zápase o tretie miesto im proti Novému Mestu nad Váhom nestačilo ani vedenie 2:0 a po prehre 2:3 skončili na nepopulárnom štvrtom mieste.

V A-skupine sa púchovskí chlapci postupne stretli s Banskou Bystricou, Novým Mestom nad Váhom a Prešovom. Víťaza stredoslovenskej oblasti z Banskej Bystrice zdolali v úvodnom zápase celého turnaja hladko 3:0 po setoch 25:15, 25:17 a 25:14. V piatok podvečer potom na nich čakal tradičný rival z Nového Mesta nad Váhom, s ktorým súperili počas celej sezóny v západoslovenskej oblasti. Púchovčania vyhrali úvodné dva sety 25:22 a 25:18 a hoci tretí dokázali po výsledku 22:25 ukoristiť pre seba Novomešťania, v dramatickej koncovke štvrtého setu vyhral Púchov 26:24 a po výhre 3:1 už mal istý postup do semifinále.

V sobotu predpoludním sa rozhodovalo, z akého miesta zverenci trénera Ivana Štefka do bojov o medaily postúpia a s kým sa v semifinále stretnú. Mladí Púchovčania vyhrali aj svoj tretí zápas nad Prešovom 3:0 (21, 23, 23) a do popoludňajšieho semifinále tak postúpili z prvého miesta, čím sa vyhli favorizovanému obhajcovi titulu zo Svidníka.

Ich semifinálovým súperom sa stal ďalší tím z východu Slovenska – Stará Ľubovňa. Tá vcelku hladko získala vo svoj prospech úvodné dva sety (25:17 a 25:14), ale Púchovčania nezložili zbrane. V treťom sete rýchlo viedli 7:1, ale Stará Ľubovňa zrovnala krok a od stavu 12:12 sa družstvá ťahali o každý bod. Púchov viedol pred vstupom do koncovky 20:19, ale ďalšie štyri body patrili súperovi a zdalo sa, že je po zápase. Za stavu 22:24 starší žiaci Púchova odvrátili dva mečbaly a štyrmi bodmi v rade si vybojovali štvrtý set. Ten však už patril východniarom, ktorý ho vyhrali 25:21 a celkovo zápas 3:1. Ich finálovým súperom sa stal Svidník, ktorý hladko postúpil cez Nové Mesto nad Váhom.

V nedeľu predpoludním tak čakal na chlapcov z Púchova duel o bronz práve s Novomešťanmi. Skvele im vyšiel vstup do stretnutia – úvodný set vyhrali hladko 25:15 a aj v druhom – o poznanie vyrovnanejšom – zvládli lepšie koncovku a po výsledku 25:22 ich už len jeden set delil od bronzových medailí. Lenže Nové Mesto nad Váhom v ďalšom sete skvalitnilo podanie, Púchov sa naopak trápil na príjme a prehral 19:25.

Vo štvrtom sete Púchovčania neudržali štvorbodové vedenie a hoci v jeho závere ešte viedli 20:19, Novomešťania si šesťbodovou šnúrou vynútili tajbrejk. O jeho výsledku rozhodli hneď v úvode, keď viedli 7:0. Frustrovaní chlapci z Púchova sa síce ešte pokúsili o zvrat, znížili na 8:4, ale po výmene strán si už Novomešťania nenechali víťazstvo vziať.