Medailová žatva mladých bedmintonistov z Púchova

0 38

Mladí bedmintonisti z klubu BKR Púchov sa v sobotu 14. októbra zúčastnili dvoch významných bedmintonových podujatí – „áčkových“ turnajov Grand Prix. Hráči kategórie U 11 súťažili v Košiciach, hráči kategórie U 17 sa predstavili vo Zvolene.

V Košiciach to bola medailová žatva pre naše farby. Najskôr vybojoval zlato mix Emma Žiačiková s Adamom Srncom a v tejto istej kategórii svojou bojovnosťou a nasadením obsadili druhé miesto Lívia Klačanská (BKR Púchov) a Andrej Petrovič (Slávia TU Zvolen). Nasledovali dvojhry, kde si suverénne počínal Adam Srnec, ktorý získal už svoje druhé zlato na tomto turnaji. V dvojhre dievčat sa na najvyššom stupni opäť objavila hráčka BKR Púchov – Emma Žiačiková tak potvrdila dominanciu Púchovčanov v dvojhre chlapcov a dievčat na Grand Prix A U11 v Košiciach.

Svoj zlatý triple zavŕžil Adam Srnec po boku svojho mladšieho parťáka Andreja Petroviča zo Slávia TU Zvolen, keď zvíťazili v štvorhre chlapcov. Po tesnej prehre vo finále dievčenskej štvorhry si odnášajú dievčatá Emma Žiačiková a Lucia Šebová (BKR Púchov) strieborné medaily. Veľmi pekné bojovné výkony predvádzal kombinovaný team Lívia Klačanská (BKR Púchov) a Hana Vašatová (M-Šport Trenčín) a ich bojovnosť bola pretavená do bronzu z dievčenskej štvorhry.

Hráči BKR Púchov bojovali aj na ďalšom bojisku, a to na pôde Slávie TU Zvolen. Trojica hráčov Sebastián Kadlec, Olívia Kadlecová a Romana Comová prišli zabojovať na A-čkový turnaj v kategórií do 17 rokov.

V mixe Sebastián Kadlec a Olívia Kadlecová mali v prvom kole voľno a v 2. kole ich čakala štvrtá nasadená dvojica z PBA Prešov Boris Karpják a Júlia Chmurovičová . Po bojovnom výkone naši hráči podľahli favorizovanej dvojici 1:2 na sety.

V ďalšom mixe bojovala Romana Comová (BKR Púchov) spolu so svojím parťákom Danielom Dzurňákom z KPŠ Košice. Taktiež mala táto dvojica 1. kolo voľné a v 2. kole mali druhý nasadený pár turnaja a to Jaroslav Čiško a Frederika Bálintová (KGB Rožňava a Družstevník Klenovec) . Po vyrovnanom a bojovnom výkone im podľahli 0:2 na sety.

V dvojhre chlapcov prešiel prvým kolom Sebastián Kadlec, keď zdolal Ľuboslava Dira 2:0 (10, 15). V ďalšom kole už nestačil na neskoršieho víťaza turnaja Erika Bartoša z BKK Sliač. Z dievčat sa o niečo viac darilo Olívii Kadlecovej, ktorá porazila Michaelu Ostricovú z Klenovca, ale v druhom kole podľahla Martine Foltánovej z Trenčína. Romana Comová neprešla úvodným kolom, keď nestačila na Sofiu Slosiarikovú z Košíc.

V štvorhre bojovala za náš klub iba Romana Comová, a to spoločne s Leou Vybochovou (Slávia TU Zvolen). Dievčatá skončili v 1. kole na raketách druhého nasadeného páru Michaela Telehaničová a Natália Tomčová (Loko Košice) 0:2 na sety.

Za bojovné výkony a nasadenie hráčom veľmi pekne ďakujem, verím že v dobrých výkonoch a nasadení budeme pokračovať aj v ďalších výkonoch a naša forma vyvrcholí na Majstrovstvách SR vo všetkých vekových kategóriách.