Mladí volejbalisti zo ZŠ Gorazdova štvrtí na Slovensku

0 42

V Trenčíne sa v stredu 13. júna uskutočnil finálový turnaj jubilejného 10. ročníka MINICOOL VOLLEY. V mestskej športovej hale na Sihoti bojovalo o trofej 16 dievčenských a 12 chlapčenských tímov, ktoré si postup na záverečný turnaj vybojovali v predchádzajúcich kolách, tie odohrali počas celého školského roka.

Celkovo sa do tohto ročníka zapojilo v dievčenskej kategórii 57 škôl a 153 družstiev, v chlapčenskej kategórii 40 škôl a 107 družstiev, čo predstavuje približne 1500 mladých volejbalistov a volejbalistiek.

Organizátori finálového turnaja pripravili pre účastníkov výborné športové prostredie. Družstvá bojovali najskôr v základných skupinách, neskôr vo štvrťfinále, semifinále a na záver prišiel boj o medaily. Celkovými víťazmi sa stali chlapci ZŠ 8. mája Svidník a dievčatá ZŠ Slobody Poltár. Ceny tímom odovzdal prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič.

MINICOOL VOLLEY alebo minivolejbal trojíc je súťaž pre žiakov 5. – 6. ročníka základných škôl. „Organizáciu v hale zabezpečovali tréneri a hráči z Centra olympijskej prípravy v Trenčíne. Veľké poďakovanie patrí riaditeľovi základnej školy, ktorý umožnil učiteľom a deťom ubytovanie a stravovanie na Športovom gymnáziu v Trenčíne. Projekt bol finančne podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorému by sme tiež touto cestou chceli vyjadriť poďakovanie. Osobne by som chcel poďakovať koordinátorom jednotlivých oblastí, ktorí sa svojou aktívnou činnosťou a prácou zaslúžili o zdarný priebeh celého súťažného ročníka 2017/2018,“ povedal projektový manažér SVF Jozef Mihalco.

V chlapčenskej kategórii mal zastúpenie aj Púchov, a to dokonca dvojnásobné. Podľa očakávania sa lepšie darilo chlapcom zo ZŠ Gorazdova, ktorí si v základnej skupine poradili s Malackami a Humenným a hoci prehrali so Slovenskou Ľupčou, postúpili do skupiny o 1. – 4. miesto.

V semifinále nestačili na neskoršieho víťaza zo Svidníka a v boji o bronzové medaily boli nad ich sily Prešovčania. Žiaci ZŠ Gorazdova tak obsadili štvrté miesto. Druhý púchovský zástupca na turnaji zo ZŠ J. A. Komenského skončil na 11. priečke.