Na druhý pokus to proti Prievidzi vyšlo

0 32

Minulý víkend už naplno odštartovala II. hokejová liga. Tretia najvyššia slovenská hokejová súťaž má v sezóne 2018/2019 dovedna sedemnásť účastníkov – v osemčlennej východnej skupine sa začne súperiť až o dva týždne. Súpermi Púchova v západnej skupine sú podobne ako vlani Prievidza, Senica, Levice, nitriansky Dynamax, Dolný Kubín, béčko bratislavského Osmosu, Partizánske a jediným novicom je Brezno. Púchov sa v priebehu ôsmich dní stretol s Prievidzou dvakrát – v predohrávke 10. kola bola úspešnejšia Prievidza, v sobotňajšom zápase 1. kola vyhral Púchov, aj keď v závere sa musel o tri body strachovať.

PÚCHOV – PRIEVIDZA 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 21. A. Prus – 1:0, 30. P. Augustín – 2:0, 31. B. Kvocera – 3:0, 47. M. Hanes – 3:1, 51. P. Učník – 3:2. Pred 150 divákmi rozhodovali Ľ. Vido – I. Gajdošík, M. Macek.

Púchovčania v prvom domácom zápase sezóny chceli odplatiť Prievidzi porážku 4:9 spred týždňa. V púchovskom drese nastúpila ďalšia zahraničná posila – 21-ročný ruský hokejista Anatoli Prus, ktorého tréner Branislav Okuliar zaradil do elitnej formácie k Pšurnému a Zúbekovi. Prvá tretina síce strelecky vyznela v prospech domáceho tímu, ale ani jedna zo štrnástich striel gól nepriniesla. Ten sa podarilo streliť práve Prusovi už 22 sekúnd po prvej prestávke, keď ťažil zo spolupráce Zúbeka s Kvocerom – 1:0.

Vzápätí Púchovčania odolali dvom presilovým hrám hostí a v 30. min. išli do dvojgólového vedenia zásluhou Augustína. Neprešla ani minúta a na ukazovateli svietil stav 3:0 – vylúčenie Uhliara potrestal už po 20 sekundách presilovej hry Kvocera. Do konca druhej tretiny sa ešte viackrát vylučovalo – domáci Augustín dokonca za faul kolenom putoval predčasne pod sprchy.

V tejto šanci stačilo Tomášovi Košútovi (č. 22) lepšie nastaviť hokejku a Púchov by viedol 4:0. Namiesto toho sa do konca zápasu musel strachovať o výsledok.

V poslednej časti hry si domáci sprvoti pokojne strážili trojgólové vedenie, lenže v 47. min. po skrumáži pred bránou Baštugu skóroval Hanes a o necelé štyri minúty nato Učník znížil už len na rozdiel jedného gólu – 3:2. Tlak hostí našťastie zastavila ich chyba pri striedaní, Púchovčania síce pri presilovke gól nestrelili, ale ušetrili sily, ktoré sa im v závere zišli. V poslednej minúte domáci Jakubík nevyužil samostatný brejk, Prievidza sa zmohla už len na krátku power- play, ktorá vak vyrovnanie nepriniesla.