Na majstrovstvách Európy zbierali skúsenosti

0 6

V ruskej Kazani sa od piatka 16. do nedele 18. februára uskutočnili majstrovstvá Európy hráčov do 15 rokov v bedmintone. Pod vedením trénera Miloslava Čuntalu sa v Kazani predstavila aj štvorica najlepších slovenských hráčov v tejto vekovej kategórii – Michaela Telehaničová, Sofia Slosiariková, Simeon Suchý a Sebastián Kadlec, ktorý je kmeňovým hráčom BKR Púchov. V nabitej konkurencii slovenskí reprezentanti predovšetkým zbierali skúsenosti, keďže pre nich to bola prvá previerka síl na celoeurópskej úrovni.

Na šampionáte bolo v akcii vidieť 156 hráčov z 26 európskych krajín. Sebastiána Kadleca čakal úvodný zápas hneď na úvod celého šampionátu, keď sa v 1. kole stretol so Švédom Richardom Jinom. Po výbornom a sústredenom výkone sa mu podarilo vyhrať 2:0 po setoch 21:13 a 21:18 a postúpiť v pavúku ďalej, kde ho ešte v ten istý deň podvečer čakal nasadený domáci hráč Igor Puškarev.

Veľký adept na jednu z medailí bol v zápase jednoznačným favoritom, čo aj potvrdil víťazstvom 2:0 (7, 10). V druhom kole sa skončila aj púť druhého slovenského reprezentanta Simeona Suchého, ktorý po víťaznom prvom sete 21:16 nad Talianom Lucom Zhou zvyšné dva prehral zhodne 9:21. Svoje zápasy vo dvojhrách prehrali aj Michaela Telehaničová s Angličankou Curtinovou a Sofia Slosiariková so Švédkou Redyovou.

Blízko k senzačnému postupu a vyradeniu nasadeného páru boli Sebastián Kadlec so Simeonom Suchým vo štvorhre, keď poriadne potrápili estónsky pár Kilk/Kirisma.

Chlapci famóznym spôsobom ovládli prvý set výsledkom 21:18, ale v ďalších dvoch setoch mali súperi z Estónska viac šťastia a vyhrali celkovo 2:1 (-18, 18, 18). O čosi viac sa darilo v štvorhre dievčatám, ktoré v prvom kole zdolali bulharský pár Čepiševová/ Popivanová 2:0 a zahrali si aj v druhý deň turnaja. V druhom kole však podľahli ruskej dvojici Ležovová/Malková 0:2.