Na púchovské kopačky sa vrátili góly, derby v prospech L. Rovní

0 6

Po dvoch prehrách bez streleného gólu chceli futbalisti MŠK Púchov doma naplno zabodovať proti béčku Zlatých Moraviec. Podobne ako proti Beluši, Borčiciam či Novým Zámkom síce inkasovali ako prví, ale tentoraz sa im podarilo zápas otočiť a získať všetky tri body. Dva góly z piatich padli z pokutových kopov, Marek Gajdošík sa vďaka dvom presným zásahom vrátil na čelo poradia kanonierov. Úspešný týždeň majú za sebou hráči Lednických Rovní, ktorí vyhrali dva derby zápasy. Najprv zvíťazili v dohrávke 6. kola v Horovciach s Nemšovou 3:1, aby potom dokázali triumfovať aj v Beluši gólom Stanislava Detka v samom závere stretnutia.

VÝSLEDKY 8. KOLA:

PÚCHOV – ZLATÉ MORAVCE B 5:2 (2:1)
Góly: 6. A. Jamrich – 0:1, 35. F. Brezničan (11 m) – 1:1, 42. T. Kopiš – 2:1, 57. M. Sibanda – 3:1, 68. M. Gajdošík (11 m) – 4:1, 71. E. Da Silva – 4:2, 86. M. Gajdošík – 5:2. Pred 150 divákmi rozhodoval T. Hulínek, ŽK: M. Haviar, P. Hrnko, M. Zavadzan, F. Brezničan – R. Da Costa.

Tomáš Kopiš sa konečne strelecky presadil a proti béčku Zlatých Moraviec mohol oslavovať svoj prvý gól v sezóne.

Minimálne do konca roka je pre zranenie kolena mimo hry púchovská brankárska jednotka Letko a pre jeho náhradníka Pilného sa domáca premiéra proti béčku Zlatých Moraviec nezačala vyvíjať dobre, keďže už v 6. min. inkasoval po hlavičke Jamricha – 0:1. V 22. min. pálil zdiaľky Hamar, ale lopta letela mimo bránu, rovnakou mincou oplácal na opačnej strane po Hrnkovom priťuknutí Zavadzan, ale aj jeho strela nemala správny smer.

Hostia sa v prvom polčase spoliehali na technicky zdatných legionárov – v 31. min. Da Silva pekne vycvičil domácu obranu, ale vyťažil z toho len rohový kop. Po ňom sa k hlavičke dostal Marek, ale Pilný bol tentoraz na čiare pozorný. Zvrat v zápase prišiel o tri minúty, kedy nikým nebránený Jamrich vo vlastnom pokutovom území hlavičkoval tak nešťastne, že trafil vlastnú ruku a nariadený pokutový kop Brezničan s prehľadom využil na vyrovnanie – 1:1.

O sedem minút už Púchov viedol – kapitán Riška získal loptu na útočnej polovici, posunul ju naľavo Vanákovi, po ktorého centri sa dostala až k úplne voľnému Kopišovi, ktorý zblízka nezaváhal – 2:1.

V 57. min. tlieskala veľmi riedko zaplnená tribúna púchovského štadióna gólovej paráde Sibandu, ktorý z 25 metrov napriahol k pravej žrdi a brankár Pichňa sa za loptou naťahoval márne – 3:1. V 65. min. kopal Púchov druhú jedenástku v zápase a opäť mal v tom prsty Jamrich. Po jeho faule na Gajdošíka samotný faulovaný pokutový kop premenil – 4:1.

Trojgólové vedenie vydržalo domácim len tri minúty, pretože po perfektnom prieniku Da Costu, ktorý sa prekľučkoval cez štyroch hráčov, loptu k ľavej žrdi „zaobalil“ Da Silva – 4:2. Ak by sa o štyri minúty v domácom pokutovom území lepšie zorientoval striedajúci Jančura, mohli mať Púchovčania ešte obavy o výsledok, ktoré sa však definitívne rozplynuli v 86. min. po druhom góle kanoniera Gajdošíka – 5:2. Ten je aktuálne s ôsmimi gólmi najlepším strelcom celej súťaže.

BELUŠA – LEDNICKÉ ROVNE 0:1 (0:0)
Gól: 89. S. Detko – 0:1. Pred 220 divákmi rozhodoval I. Valent, ŽK: P. Schiszler, P. Gažo, M. Mikuška – T. Prekop, Ľ. Chmelík.

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – ŠAĽA 1:2 (0:0)
Góly: 65. Š. Herceg – 0:1, 71. R. Čiernik – 1:1, 86. M. Kochan – 1:2. Pred 200 divákmi rozhodoval R. Španka, ŽK: N. Radenovič, L. Rosina, M. Antol – M. Braun, ČK: 74. D. Pejčič (Nemšová).

DOHRÁVKA 6. KOLA:

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – LEDNICKÉ ROVNE 1:3 (1:2)
Góly: 31. M. Buček – 0:1, 40. M. Svorada – 1:1, 44. Ľ. Chmelík – 1:2, 83. S. Detko – 1:3. Pred 450 divákmi rozhodoval L. Pecek, ŽK: D. Pejčič – P. Poláček, M. Riečičiar, M. Buček.