Na záver sezóny gólové hody, Gajdošík najlepším kanonierom

0 54

Sezóna 207/2018 v III. futbalovej lige sa skončila. Púchovský okres po nej prišiel o jedného z troch zástupcov, keď FK Beluša nezvládla záver súťaže a po dvoch rokoch pôsobenia medzi treťoligistami sa vracia do IV. futbalovej ligy. Ani posledný domáci zápas sa Belušanom nevydaril, pritom Dubnica nad Váhom ako víťaz súťaže poslal do Beluše starších dorastencov. Tí však v generálke na víkendový rozhodujúci zápas II. dorasteneckej ligy vyhrali 2:0. Na rozdiel od Belušanov zastihol záver sezóny futbalistov MŠK Púchov v solídnej forme a v záverečných siedmich zápasoch nenašli premožiteľa. Víťazstvo 6:2 nad Prievidzou nakoniec zaručilo Púchovu posun na deviatu priečku. Proti Prievidzi Púchovčania potvrdili tretiu najlepšiu ofenzívu súťaže a Marek Gajdošík si poistil honor najlepšieho treťoligového strelca naozaj štýlovo – hattrickom. Trojgólovým strelcom mohol byť aj Daniel Pilný, lenže po dvoch góloch z úvodnej štvrťhodiny zastavila v druhom polčase jeho hlavičku žrď. Najlepším zástupcom nášho okresu v III. futbalovej lige boli podobne ako vlani „sklári“ z Lednických Rovní, ktorí obsadili v tabuľke štvrté miesto a nič na tom nemohol zmeniť ani výsledok ich posledného zápasu so Šaľou. „Sklári“ sa však rozlúčili so svojimi fanúšikmi tak ako sa patrí – víťazstvom 3:0. Nová sezóna III. futbalovej ligy – už len so 16 účastníkmi – začne počas prvého augustového víkendu.

PÚCHOV – PRIEVIDZA 6:2 (4:0)
Góly: 3. D. Pilný – 1:0, 13. D. Pilný – 2:0, 19. M. Gajdošík – 3:0, 33. M. Gajdošík – 4:0, 52. J. Jánošík – 4:1, 77. J. Lenhard – 4:2, 89. P. Lipták – 5:2, 90. M. Gajdošík – 6:2. Pred 150 divákmi rozhodoval Z. Fehér, ŽK: D. Viktory

V stretnutí, v ktorom prakticky už o nič nešlo, sa hral otvorený futbal, ktorý fanúšikov bavil, hoci aktéri na ihrisku sa nevyhli aj občasným nudným chvíľkam. Pri neúčasti Rišku s Vanákom nastúpila domáca obrana v netradičnom zložení a na stopérskom poste odohral dorastenec Roman Kendy prvý raz kompletný zápas za A-mužstvo.

V úvodnej polhodine úradovala na ihrisku domáca útočná dvojica Daniel Pilný – Marek Gajdošík, využívajúca menšie skúsenosti hosťujúceho dorasteneckého brankára Mífeka. Ten v 3. min. vyrazil len pred seba strelu Gajdošíka a pre dobiehajúceho D. Pilného už bolo jednoduché doraziť loptu do siete – 1:0. V 13. min. to bol opäť D. Pilný, kto rozvlniť sieť hosťujúcej brány, tentoraz hlavičkou, keď najvyššie vyskočil na center Piláta z pravej strany – 2:0.

Andrej Cúcik dostal v púchovskej bráne príležitosť len po štvrtýkrát, ale v závere prvého polčasu sa blysol zlikvidovaným pokutovým kopom Juraja Jánošíka.

O šesť minút neskôr sa zapísal do streleckej listiny aj najlepší kanonier súťaže Gajdošík, keď si klasicky na hranici šestnástky zasekol obrancu, prehodil loptu na silnejšiu ľavačku a brankár Mífek sa za strelou k žrdi len obzrel – 3:0. V 33. min. mohol svoj hattrick uzavrieť D. Pilný, na center pred bránu však nedosiahol, loptu ale udržal na ihrisku a jeho spätný center pred bránu nožničkami usmernil do siete Gajdošík – 4:0.

Prievidza bola síce snaživá, ale málo nebezpečná, jej chvíle prišli až v závere prvého polčasu. Najprv v 39. min. po Brezničanovej ruke v pokutovom území kopal jedenástku Jánošík, lenže Cúcik efektnou robinzonádou loptu vyrazil. Púchovský brankár, ktorý dostal šancu po štvrtý raz v odvetnej časti sezóny, sa potom činil po strele Krčíka, ktorú vytlačil na brvno a poradil si aj so šancou
osamoteného Kopála.

Hostí posledná päťminútovka prvého polčasu povzbudila a aj po prestávke využili slabšiu koncentrovanosť domáceho tímu, ktorý síce viedol o štyri góly, ale onedlho to už bolo len o dva. V 50. min. ešte Cúcik vytlačil spod brvna loptu po priamom kope Viktoryho, ale o dve minúty už nedokázal odolať strele Jánošíka, ktorý sa objavil sám za domácou obranou.

V 60. min. bol blízko k hattricku D. Pilný, ale po Gajdošíkovom rohu hlavičkoval len do žrde. V 77. min. z nenápadnej akcie zblízka znížil Lenhard, ale záver patril opäť Púchovu. Najprv v 89. min. Lipták využil zaváhanie brankára Mífeka a gólovú bodku za zápasom i celou sezónou dal symbolicky najlepší kanonier celej súťaže Gajdošík, ktorý tak svoj gólový účet v sezóne uzavrel na 27 gólov.

BELUŠA – DUBNICA NAD VÁHOM 0:2 (0:0)
Góly: 53. A. Kučerka – 0:1, 85. A. Cisár – 0:2. Pred 100 divákmi rozhodoval M. Gašparovič, ŽK: M. Bičan.

LEDNICKÉ ROVNE – ŠAĽA 3:0 (0:0)
Góly: 52. T. Púček – 1:0, 78. M. Buček – 2:0, 81. Ľ. Chmelík – 3:0. Pred 140 divákmi rozhodoval L. Pecek, ŽK: D. Kollár – P. Jurík, M. Kudry.