Nečakaná prehra v Budapešti, na postup treba vyhrať dva zápasy

0 9

V sobotu sa úvodnými zápasmi začala osemfinálová časť play-off II. hokejovej ligy. V západnej skupine sa zrodili prekvapenia na úkor dvoch najlepších tímov základnej časti. Druhé Partizánske doma podľahlo siedmej Nitre a zaváhal aj líder súťaže MŠK Púchov na ľade maďarského tímu KMH Budapešť. Maďarský celok všetky tri tretiny vyhral zhodným pomerom 2:1 a po celkovom výsledku 6:3 sa tak v sérii hranej na dve víťazné stretnutia ujal vedenia. Púchovčania teda na postup do štvrťfinále II. hokejovej ligy potrebujú vyhrať nielen sobotňajšiu odvetu, ale aj následný zápas v nedeľu, ktorý by sa hral za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

BUDAPEŠŤ – PÚCHOV 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 9. Z. Vajda – 1:0, 10. J. Pšurný – 1:1, 15. I. Szücs – 2:1, 23. M. Mikuš – 2:2, 29. I. Szücs – 3:2, 30. D. Godó – 4:2, 45. D. Godó – 5:2, 45. Z. Vajda – 6:2, 57. F. Zúbek – 6:3. Pred 60 divákmi rozhodoval M. Adamec.

Víťaz základnej časti cestoval do hlavného mesta Maďarska aj s dvomi novými posilami – púchovský dres si prvý raz obliekol 21-ročný Adam Špankovič, ktorý v tejto sezóne hrával za trenčiansku Duklu aj prvoligovú Dubnicu a spolu s ním jeden z najväčších rebelov slovenských klzísk posledných rokov Lukáš Říha, ktorý sa po nevydarenom angažmáne v Poľsku vrátil na jeseň do Martina, ale play-off bude hrať za Púchov. Obaja nastúpili v druhom útoku spoločne s Brandisom.

Púchov oba vzájomné zápasy v tejto sezóne vyhral, a tak bol ako víťaz základnej časti proti ôsmemu tímu západnej skupiny jednoznačným favoritom. Lenže hostia vstúpili do stretnutia tak, ako boli v posledných zápasoch zvyknutí – vylúčeniami. Hákovanie Pišoju ešte domáci nepotrestali, ale rovnaký zákrok Zúbeka už áno, keď sa v 9. min. presadil Vajda – 1:0. Na vyrovnanie sa čakalo ani nie minútu – na začiatku gólovej akcie Púchova bol Kvocera a po Zúbekovej prihrávke vyrovnal na 1:1 Pšurný. Lenže zverencom slovenského trénera Dušana Kapustu sa nakoniec podarilo prvú tretinu vyhrať, pretože v 15. min. prekonal Kučíka v púchovskej bráne Szücs – 2:1.

Prvý zápas v púchovskom drese odohral Lukáš Říha (vľavo).

Na začiatku druhej tretiny sa gólovo presadil najlepšie strieľajúci obranca súťaže Mikuš a svojím trinástym gólom v sezóne vyrovnal na 2:2. Uprostred zápasu však prišla slabšia minútka v podaní hostí a maďarský celok išiel do dvojgólového vedenia – v 29. min. strelil najprv svoj druhý gól v zápase Szücs a 52 sekúnd po ňom skóroval aj Godó – 4:2. Zvyšok druhej tretiny sa hral väčšinou v nerovnovážnom stave, Púchov mal dokonca v závere takmer poldruhaminútovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ale nedokázal ju využiť.

Na začiatku poslednej časti hry namiesto očakávaného tlaku hostí prišiel gólový dvojúder zo strany Budapešti. V 45. min. domáci hráči v priebehu 33 sekúnd dvakrát prekonali Kučíka a vyhnali ho z brány, do ktorej sa postavil Baštuga. Za stavu 6:2 sa na ľade začalo viac iskriť, okrem dvojminútových trestov udelili rozhodcovia osobný trest Pšurnému a púchovským hokejistom sa v závere podarilo už len skorigovať stav na 6:3 vďaka Zúbekovi.

Po prekvapujúcej prehre v Budapešti budú musieť púchovskí hokejisti cez víkend vyhrať dva zápasy, ak chcú postúpiť do ďalšej časti play-off. V sobotu 10. februára 2018 začína druhý zápas série medzi Púchovom a Budapešťou o 17.30 hod.. V prípade úspechu MŠK sa rozhodujúci tretí zápas bude hrať na púchovskom ľade hneď nasledujúci deň – opäť s úvodným vhadzovaním o 17.30 hod.