Nitre nepomohol ani Jozef Stumpel, Púchov vyhral siedmy zápas v rade

0 53

Púchovskí hokejisti cestovali v sobotu do Nitry s cieľom natiahnuť svoju víťaznú sériu na osem zápasov. Ešte v priebehu týždňa aj k nim dorazila správa, že novou posilou nitrianskeho Dynamaxu sa stal 106-násobný slovenský reprezentant Jozef Stümpel a svoju premiéru na druholigovom ľade mal absolvovať práve proti MŠK Púchov. Pre 45-ročného majstra sveta z roku 2002 však nedopadla dobre, domáci Nitrania sa gólovo presadili až za stavu 0:6 a celkovo podľahli vedúcemu celku súťaže 3:7.

NITRA – PÚCHOV 3:7 (0:2, 0:3, 3:2)
Góly: 7. L. Zemko – 0:1, 17. L. Zemko – 0:2, 29. L. Zemko – 0:3, 31. J. Pšurný – 0:4, 38. F. Zúbek – 0:5, 42. M. Furo – 0:6, 43. Š. Bafrnec – 1:6, 45. F. Zúbek – 1:7, 54. Ľ. Dobrý – 2:7, 57. L. Ostertág – 3:7. Pred 90 divákmi rozhodovali D. Lesay – J. Konc ml., J. Lesay.

Hlavnou hviezdou večera bol síce domáci Jozef Stümpel, ale v prvej polovici stretnutia hviezdil na ľade predovšetkým hosťujúci Lukáš Zemko. Najlepšiemu púchovskému kanonierovi z uplynulej sezóny sa podaril gólový hattrick, cestu za ktorým odštartoval v 7. min. po prihrávke Mikuša. Onedlho síce hostia nevyužili možnosť prvej presilovej hry, ale šesť sekúnd po návrate vylúčeného Dujíčka na ľade profitoval Zemko z prihrávky Bajtalu.

Domáci nevyužili na rozhraní prvej a druhej tretiny dve presilovky na korekciu skóre, a tak to bol opäť Zemko, kto v 29. min. zvýšil náskok hostí už na tri góly. O necelú minútu putovali na trestnú lavicu domáci Kurej s Dobrým a na využitie presilovky piatich proti trom potreboval prvý púchovský útok len 30 sekúnd – Pšurný svojím jedenástym gólom v sezóne upravil na 4:0. To nebolo zo strany hostí v druhej tretine všetko – na konci 38. min. skóroval aj Zúbek a náskok Púchova pred poslednou časťou hry bol päťgólový.

Z tretej tretiny uplynulo len 105 sekúnd a domáci brankár Púš inkasoval po šiesty raz, keď ho prekonal púchovský kapitán Furo. Až za stavu 0:6 sa dostali k slovu hostia, na svoj prvý gól využili Zemkovo vylúčenie, ktoré potrestal Bafrnec. V 45. min. sa však druhýkrát v zápase strelecky presadil Zúbek a v súťaži produktivity celej súťaže sa tak priblížil na rozdiel štyroch bodov k svojmu spoluhráčovi Hrušíkovi. Posledná desaťminútovka zápasu patrila domácej Nitre, ktorá gólmi Dobrého a Ostertága zmiernila svoju prehru na konečných 3:7.

Najbližšie 15. kolo II. hokejovej ligy už môže dať odpoveď na otázku, kto sa stane víťazom základnej časti v západnej skupiny a pôjde do play-off z prvého miesta. Vedúci Púchov totiž hostí druhé Partizánske a domáci sa určite budú chcieť súperovi revanšovať za doteraz jedinú prehru v súťaži. Hráči Partizánskeho nateraz strácajú v tabuľke na Púchov šesť bodov. Šláger kola sa hrá v sobotu 16. decembra so začiatkom o 17.30 hod.