Nôž na krku hokejistov neporezal – cez Budapešť postupujú ďalej

0 36

Po nečakanej prehre v Budapešti nastúpili v sobotu večer hokejisti MŠK Púchov na osemfinálovú odvetu play-off II. hokejovej ligy s nožom na krku. Len víťazstvo by im totiž zabezpečilo možnosť hrať rozhodujúci tretí zápas o deň neskôr opäť na domácom štadióne. Sobotňajší duel zvládli hokejisti MŠK Púchov bravúrne, ich raketový nástup mal odraz v narastajúcom skóre, keď po pätnástich minútach viedli 4:0. Do konca zápasu si udržiavali súpera na dištanc a celkovo zvíťazili 7:4. Rozhodujúci tretí zápas, ktorý sa hral v nedeľu večer, už mal dramatickejší priebeh, ale aj ten púchovskí hokejisti vyhrali podobným výsledkom 7:3 a postúpili do štvrťfinále play-off, v ktorom sa stretnú s „béčkom“ Liptovského Mikuláša. OSEMFINÁLE – 2. ZÁPAS:

OSEMFINÁLE – 2. ZÁPAS:

PÚCHOV – BUDAPEŠŤ 7:4 (4:0, 2:2, 1:2)
Góly: 1. F. Zúbek – 1:0, 2. L. Říha – 2:0, 9. L. Hrušík – 3:0, 15. L. Zemko – 4:0, 23. D. Berendi – 4:1, 29. F. Zúbek – 5:1, 30. J. Pšurný – 6:1, 39. D. Godó – 6:2, 41. I. Szücs – 6:3, 42. L. Říha – 7:3, 56. R. Nagy – 7:4. Pred 500 divákmi rozhodovali P. Purgat – P. Tvrdoň, M. Gajdošík.

Takmer stovka divákov sa ešte tlačila v rade na lístky pred pokladňou, keď z útrob púchovského zimného štadióna dvakrát zazneli gólové oslavy. Už v 27. sekunde prekonal ma- ďarského brankára Hajeka Zúbek a o ďalších 36 sekúnd sa zo svojho prvého presného zásahu v púchovskom drese tešil Říha – 2:0. Domáci hokejisti v rýchlom tempe nepoľavovali a v snahe čo najskôr uzemniť súpera strelili ďalšie dva góly. Najprv parádnou delovkou rozvlnil sieť v 9. min. Hrušík a o šesť minút neskôr si svoj strelecký účet v play-off otvoril aj Zemko, keď so šťastím po nájazde spoza bránky zasunul puk za chrbát nešťastného Hajeka, ktorý za stavu 0:4 prenechal miesto v bráne Gadácsimu.

Brankárska zmena Budapešti prospela, domáci gólostroj sa na chvíľu zastavil a na začiatku druhej tretiny hostia strelili svoj prvý gól. V 22. min. si išiel za hákovanie po druhý raz v zápase sadnúť na trestnú lavicu Pišoja a Berendi po 42 sekundách početnú výhodu využil – 4:1. Lenže presilovky sú silnou zbra-ňou aj domáceho mužstva – v 28. min. bol za podrazenie vylúčený Baranyai a Zúbek svojím druhým gólom v zápase opäť získal pre svoj tím štvorgólové vedenie. Už o minútu ho o ďalší gól navýšil Pšurný a za stavu 6:1 nebolo pochýb, že na púchovskom zimnom štadióne sa bude v nedeľu hrať rozhodujúci tretí zápas.

Aj pred púchovskou bránou bolo často horúco, ale brankár František Kučík podal v oboch stretnutiach spoľahlivý výkon.

Hostia na rozhraní druhej a tretej tretiny korigovali na rozdiel troch gólov – najprv v 39. min. prekonal Kučíka v domácej bráne Godó a 58 sekúnd po úvodnom vhadzovaní v poslednej časti hry znížil Szücs na 3:6 z pohľadu hostí. Ich myšlienky na prípadné zdramatizovanie zápasu však prakticky hneď po rozohraní hry rozohnal svojím druhým gólom v zápase Říha, ktorý po spolupráci s ďalším novicom v púchovskom drese Špankovičom zvýšil na 7:3. Posledné slovo v zápase mal síce v 56. min. hosťujúci Nagy, ale ten nič nezmenil na tom, že púchovskí hokejisti si po víťazstve 7:4 vybojovali v tejto osemfinálovej sérii rozhodujúci tretí zápas.

OSEMFINÁLE – 3. ZÁPAS:

PÚCHOV – BUDAPEŠŤ 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Góly: 4. T. Petres – 0:1, 12. J. Pišoja – 1:1, 20. D. Godó – 1:2, 20. J. Pšurný – 2:2, 21. J. Pšurný – 3:2, 22. L. Říha – 4:2, 32. F. Zúbek – 5:2, 37. I. Szücs – 5:3, 46. L. Hrušík – 6:3, 59. L. Říha – 7:3. Pred 500 divákmi rozhodovali Ľ. Vido – M. Gajdošík, M. Macek.

Zverenci slovenského trénera Dušana Kapustu si na rozdiel od sobotňajšieho zápasu postrážili úvod stretnutia, ba dokonca sa im ako prvým podarilo skórovať. V 2. min. totiž za hru so zdvihnutou hokejkou dostal Zemko „duplovaný“ dvojminútový trest a po vypršaní prvého z nich využil presilovú hru Petres – 0:1. Aj domáci vyrovnali z presilovky, keď pri vylúčení Szücsa strelil svoj tretí gól v sezóne obranca Pišoja – 1:1.

Lukášovi Říhovi sa zatiaľ v púchovskom drese strelecky darí – v sobotu aj v nedeľu sa mu podarilo vsietiť po dva góly a pridal aj po jednej asistencii.

Hostia išli v závere prvej tretiny po druhý raz v zápase do vedenia, keď 21 sekúnd pred jej skončením prekonal Kučíka Godó – 1:2. Lenže domáci stihli ešte do zaznenia klaksónu vyrovnať vďaka Pšurnému a ten istý hráč 25 sekúnd po úvodnom vhadzovaní v druhej tretine poslal svoj tím do vedenia – 3:2. Ani nie o minútu už Púchov viedol o dva góly, keď sa presadil novic v púchovskom drese Říha – 4:2. V 32. min. prišla druhý využitá presilová hra zo strany Púchova – hosťujúci Wéber dostal za hru so zdvihnutou hokejkou trest na 2 + 2 min. a Zúbek upravil stav na 5:2. Púchovu v základnej časti príliš nešla hra v oslabení a aj v sérii s Budapešťou inkasovali často v nerovnovážnom stave. Tak tomu bolo aj v 37. min. po gólovej koncovke Szücsa – 5:3.

Dvojgólový náskok nedovoľoval domácim uspokojiť sa, zvlášť, keď na začiatku tretej tretiny išiel na trestnú lavicu Kvocera. Tentoraz však Púchov početnej výhode nielenže odolal, ale aj navýšil svoje vedenie – v oslabení presne namieril Hrušík – 6:3. S blížiacim sa záverom hostia rezignovali a poldruha minúty pred koncom ešte umožnili Říhovi streliť svoj štvrtý gól v púchovskom drese a upraviť na konečných 7:3.

Osemfinále play-off II. hokejovej ligy prinieslo niekoľko prekvapení. Tým najväčším je rozhodne vypadnutie po základnej časti druhého Partizánskeho, ktoré napriek výhode domáceho prostredia v oboch zápasoch podľahlo nitrianskemu Dynamaxu, vedenému bývalým reprezentantom Jozefom Stümpelom. Vypadli aj ďalšie dva nasadené tímy – Levice prehrali oba zápasy s Prievidzou a Dolný Kubín po sobotňajšom víťazstve nad béčkom bratislavského Osmosu v nedeľňajšom rozhodujúcom stretnutí prehral 4:5.

Vo východnej skupine postúpilo bez problémov Humenné, Martin s Rimavskou Sobotou potrebovali na postup aj tretí zápas, nuž a neskoro večer sa rozhodlo aj o štvrtom postupujúcom, ktorým je béčko Liptovskému Mikuláša. Práve Liptáci budú súpermi MŠK Púchov vo štvrťfinále play-off. Prvý zápas je na programe 17. februára a aj táto fáza play-off sa hrá na dve víťazné stretnutia.