O víťazstvo v Ružomberku sa postarali obrancovia

0 10

Po vysokom víťazstve 12:3 nad Senicou cestovali hokejisti MŠK Púchov na druhý zápas západnej skupiny II. hokejovej ligy do Ružomberka, ktorý vlani pôsobil vo východnej skupine, a tak išlo o prvú konfrontáciu púchovského a ružomberského hokeja. Lepšie dopadla pre našich hráčov, pričom o víťazstvo 3:1 sa postarali obrancovia – dvomi gólmi Branislav Kvocera, tretí pridal Miroslav Mihula. Po dvoch víťazstvách sú tak hokejisti MŠK Púchov v tabuľke na prvom mieste.

RUŽOMBEROK – PÚCHOV 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 16. A. Jamnický – 1:0, 24. B. Kvocera – 1:1, 39. M. Mihula – 1:2, 45. B. Kvocera – 1:3. Pred 130 divákmi rozhodovali M. Vyoral – A. Pastorek, R. Šoška.

Prvá tretina bola poznačená častými vylúčeniami, v 12. min. dostali vyššie tresty za pästný súboj Hollý s Brandisom. V 16. min. využil presilovú hru domáci Jamnický a Ružomberčania išli do kabín spokojnejší.

Príležitosť na presilovku sa na začiatku druhej tretiny naskytla aj Púchovu a hoci vylúčenie Knapčika nepotrestali, pol minúty po jeho návrate na ľad Kvocera vyrovnal na 1:1. Ešte do konca prostrednej časti hry sa Púchov ujal vedenia zásluhou Mihulu.

Keď na začiatku tretej tretiny Kvocera svojím druhým gólom zvýšil vedenie hostí na 3:1, začal trojbodový zisk MŠK naberať reálne kontúry. Domáci v prílišnej snahe o korekciu skóre často faulovali a do herného tlaku sa nedostali.