Odplata aj s úrokmi, Púchov už dosiahol stogólovú hranicu

0 1

Odplata za jedinú tohtosezónnu prehru v západnej skupine II. hokejovej ligy sa hokejistom MŠK Púchov vydarila aj s úrokmi. V šlágri 15. kola zdolal vedúci Púchov druhé Partizánske 6:1 a v čele tabuľky má už deväťbodový náskok. Záverečný gól z hokejky Róberta Brandisa bol navyše jubilejným stým v sezóne.

PÚCHOV – PARTIZÁNSKE 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Góly: 6. M. Furo – 1:0, 14. M. Luhový – 2:0, 15. O. Školka – 2:1, 25. F. Zúbek – 3:1, 48. J. Pšurný – 4:1, 56. L. Zemko – 5:1, 57. R. Brandis – 6:1. Pred 300 divákmi rozhodovali D. Lesay – D. Hodoň, M. Gajdošík.

Partizánske v októbri po výsledku 8:5 pripravilo Púchovčanom jedinú prehru v súťaži, ale tí odvtedy ťahali sériu siedmich víťazstiev za sebou a výhra nad Iskrou tak bola už ôsmou v poradí. Cestu za ňou naštartoval v 6. min. domáci kapitán Furo – 1:0. Prvá tretina bola strelecky vyrovnaná (pomer striel 11:10). V 14. min. strelil svoj prvý gól v sezóne M. Luhový, ale už o necelú minútu vrátil výsledku tesný jednogólový rozdiel Školka.

Od druhej tretiny už Púchov na ľade dominoval, hostia doplácali na vlastnú nedisciplinovanosť. Na začiatku prostrednej časti hry síce Púchov nevyužil dlhú presilovku o dvoch hráčov, ale po jej skončení si na strieľanú prihrávku Mikuša dobre počkal Zúbek a strelil svoj pätnásty gól v sezóne, čím sa v tabuľke kanonierov dotiahol na svojho spoluhráča z útoku Hrušíka.

V tretej tretine dokázali hostia vyslať na brankára Kučíka len tri strely, zatiaľčo domáci hráči ohrozili hosťujúcu bránu sedemnástimi streleckými pokusmi. Tri z nich skončili gólom – najprv sa v 48. min. presadil Pšurný a štyri minúty pred koncom vyhnali Komžíka z brány zlepenými gólmi v priebehu 15 sekúnd Zemko a Brandisom.

Po presvedčivom víťazstve 6:1 má MŠK Púchov v tabuľke už deväťbodový náskok pred Partizánskym a k potvrdeniu prvej priečky po základnej časti mu chýba trojbodový zisk zo zvyšných štyroch zápasov.

Prvý zápas v novom roku 2018 odohrajú na súperovom ľade – v sobotu 6. januára v Leviciach.