Okresné kolo v atletike základných škôl

V športovom areáli ZŠ Gorazdova sa vo štvrtok 10. mája konalo okresné kolo v atletike základných škôl. Na podujatie, ktoré tradične organizuje Centrum voľného času Včielka a jeho víťazi reprezentujú okres Púchov v krajskom kole, prišli výpravy z 11 základných škôl okresu. Súťažilo sa v siedmich individuálnych disciplínach medzi chlapcami i dievčatami – na programe boli behy na 60 i 300 metrov, chlapci bežali vytrvalostný kilometer, dievčatá 800 metrov, skákalo sa do diaľky i do výšky, vrhalo guľou a hádzalo kriketovou loptičkou. Na záver sa potom ešte bežali štafety na 4 x 60 metrov.

Z dievčat si dve víťazstvá vy- bojovala gymnazistka Vanesa Klučková, ktorá podobne ako vlani vyhrala obe skokanské disciplíny – do výšky aj do diaľky. Najdramatickejší súboj bol k videniu v prvom rozbehu na 800 metrov, kde o víťazstvo bojovali Michaela Jurenková s Ivonou Pavlisovou a napokon s náskokom iba 29 stotín sekundy vyhrala prvá menovaná žiačka ZŠ Gorazdova.

Z chlapcov mal jednoznačne najrýchlejšie nohy Filip Bednár z Beluše, ktorý vyhral nielen šprint na 60 metrov, ale aj beh na 300 metrov. Dramatický bol vrh guľou, kde sa najlepší traja vošli do deviatich centimetrov – najdlhší hod predviedol Patrik Andrisík zo ZŠ J. A. Komenského, chytajúci v uplynulej sezóne za hokejových kadetov MŠK Púchov. V ostatných disciplínach sa darilo predovšetkým mládežníkom z futbalového klubu MŠK Púchov – Tadeáš Guzma vyhral skok do výšky, Martin Jandušík beh na 1000 metrov a Václav Baláž hod kriketovou loptičkou.

Body z jednotlivých disciplín sa zrátavali do súťaže družstiev. V oboch kategóriach si postup do krajského kola vybojovala ZŠ Mládežnícka Púchov.

Postup do krajského kola si vybojovali chlapci a dievčatá zo ZŠ Mládežnícka Púchov.
VÝSLEDKY – DIEVČATÁ:

Beh na 60 metrov: 1. Nina Chovancová (ZŠ Mládežnícka) 8,42 sek., 2. Tereza Srogončíková (ZŠ J. A. Komenského) 9,10 sek., 3. Nina Huťová (ZŠ Beluša) 9,15 sek.

Beh na 300 metrov: 1. Katarína Janíčková (ZŠ Lysá pod Makytou) 48,07 sek., 2. Barbora Bieliková (ZŠ Beluša) 48,34 sek., 3. Nina Chovancová (ZŠ Mládežnícka) 48,88 sek.

Beh na 800 metrov: 1. Michaela Jurenková (ZŠ Gorazdova) 2:48,04 min., 2. Ivona Pavlisová (ZŠ Lysá pod Makytou) 2:48,33 sek., 3. Timea Jakubíková (ZŠ J. A. Komenského) 2:54,74 sek.

Skok do výšky: 1. Vanesa Klučková (Gymnázium) 145 cm, 2. Adela Čviriková (ZŠ Gorazdova) 140 cm, 3. Dominika Gabrišová (ZŠ L. Rovne) 135 cm.

Skok do diaľky: 1. Vanesa Klučková (Gymnázium) 398 cm, 2. Katarína Janíčková (ZŠ Lysá pod Makytou) 393 cm, 3. Vanesa Veselá (ZŠ Záriečie) 389 cm.

Vrh guľou: 1. Sandra Baloghová (ZŠ Záriečie) 8,73 m, 2. Valéria Kysucká (ZŠ Gorazdova) 7,52 m, 3. Eliška Panáčková (ZŠ Lysá pod Makytou) 7,42 m.

Hod kriketovou loptičkou: 1. Denisa Chocholáková (ZŠ Mládež- nícka) 45,5 m, 2. Stela Kurtišová (Gymnázium) 40,7 m, 3. Simona Ofúkaná (ZŠ Záriečie) 40,3 m.

Štafeta 4 x 60 m: 1. ZŠ Lysá pod Makytou (Janíčková, Pavlisová, Mrníková, Revaincová) 35,98 sek., 2. ZŠ Beluša (Briatková, Huťová, Bieliková, Tomášová) 36,07 sek., 3. ZŠ Mládežnícka (Kosáková, Jandušíková, Chovancová, Sekáčová) 36,46 sek.

VÝSLEDKY – CHLAPCI:

Beh na 60 metrov: 1. Filip Bednár (ZŠ Beluša) 7,52 sek., 2. Patrik Zboran (ZŠ Mládežnícka) 7,60 sek.

Beh na 300 metrov: 1. Filip Bednár (ZŠ Beluša) 39,28 sek., 2. Dominik Hajas (ZŠ J. A. Komenského) 41,74 sek., 3. Adam Reksa (ZŠ Gorazdova) 41,93 sek.

Beh na 1000 metrov: 1. Martin Jandušík (ZŠ Mládežnícka) 3:01,94 min., 2. Tomáš Janíček
(ZŠ Lysá pod Makytou) 3:02,00, 3. Patrik Šmigura (ZŠ J. A. Komenského) 3:02,26 min.

Skok do výšky: 1. Tadeáš Guzma (ZŠ Mládežnícka) 160 cm, 2. Alexej Maslák (ZŠ Gorazdova) 155 cm, 3. Martin Jandušík (ZŠ Mládežnícka) 155 cm.

Skok do diaľky: 1. David Shini (ZŠ Beluša) 506 cm, 2. Timotej Behro (ZŠ Mládežnícka) 490 cm, 3. Lukáš Kočkovský (ZŠ Mládež- nícka) 484 cm.

Vrh guľou: 1. Patrik Andrisík (ZŠ J. A. Komenského) 11,54 m, 2. Lukáš Kočkovský (ZŠ Mládežnícka) 11,53 m, 3. Peter Brezina (ZŠ Záriečie) 11,45 m.

Hod kriketovou loptičkou: 1. Václav Baláž (ZŠ Slovanská) 64,1 m, 2. Timotej Behro (ZŠ Mládežnícka) 62,4 m, 3. Dominik Hajas (ZŠ J. A. Komenského) 57,2 m.

Štafeta na 4 x 60 m: 1. ZŠ Mládežnícka (Jandušík, Guzma, Mozsi, Kočkovský) 31,53 sek., 2. ZŠ Gorazdova (Pajtáš, Turza, Drga, Eštok) 32,65 sek., 3. ZŠ Beluša (Hošták, Bednár, Synak, Kazik) 32,71 sek.