Ostro sledovanému derby chýbalo gólové korenie

0 32

Ďalší „anglický“ týždeň priniesol aj ostro sledované derby medzi Lednickými Rovňami a Púchovom. Fanúšikom atraktívneho duelu však chýbalo gólové korenie, zápas sa skončil bezgólovou deľbou bodov. Oba tímy získali po bode aj cez víkend – v sobotu najprv Púchov vo Veľkom Mederi ratoval remízu 2:2 až v záverečnej desaťminútovke a o deň neskôr sklári z Lednických Rovní opäť vyšli strelecky naprázdno v Galante, ale každý bod zo súperoveho ihriska sa cení. Čierny týždeň majú za sebou futbalisti Beluše, ktorí aktuálne doplácajú na maródku v mužstve – po prehre 1:3 v Nemšovej vyfasovali „šestku“ v Bánovciach nad Bebravou s FC Horses.

VÝSLEDKY 37. KOLA:

LEDNICKÉ ROVNE – PÚCHOV 0:0
Pred 300 divákmi rozhodoval Papuča, ŽK: Prekop – Riška, Brezničan, Vanák, Svorada, M. Zavadzan.

Okresné derby bolo ešte o čosi viac sledovanejšie, keďže hral druhý s tretím tímom tabuľky. Domáci chceli v prvom polčase využiť podporu silného vetra a útočným pressingom dostávali Púchovčanov už pri rozohrávke do problémov. Brankár Letko mal však v úvode prácu len s prízemným centrom Púčeka a vybiehať musel aj pri črtajúcej sa šanci Detka. V 16. min. práve Detko ľahkým oblúčikom hľadal v malom vápne Prekopa, ale tomu chýbal k lopte ani nie krok. Nasledovali dva rohové kopy Liptáka a s nimi spojené závary pred púchovskou bránou – pri jednom z nich nedosiahol na loptu v dobrej pozícii Híreš. Domáci boli v prvom polčase viac pri lopte, ale paradoxne gólové šance si vypracovali hostia. Dialo sa tak v poslednej päťminútovke, kedy najprv Gajdošík po brejku od stredu ihriska napálil loptu len do nôh brankára Kováča a po následnom rohovom kope sa domáci brankár zaskvel pri strele Brezničana.

Cez prestávku vietor ustal a z búrkových mrakov nakoniec spadlo len zopár dažďových kvapiek. Gólovo nezahrmelo ani na trávniku, hoci príležitostí bolo hneď niekoľko, takmer všetky v domácom prevedení. V 60. min. rozohral Tomana nepriamy kop do pokutového územia, kde sa najlepšie zorientoval Prekop, ale loptu poslal mimo. V 72. min. nebezpečný center hosťujúceho Sibandu vyrazil Kováč do bezpečia. Na opačnej strane hlavičkoval Detko mimo bránu a s Liptákovou strelou si poradil brankár Letko. V 79. min. práve Lipták pálil z priameho kopu len do hosťujúceho múru a odrazenú loptu poslal striedajúci Krištof iba do Letkových rúk. V závere mali obe mužstvá ešte po jednej šanci – najprv po nedorozumení domácej obrany Kopiš v dobrej pozícii neudržal loptu na ihrisku a Letko si na opačnej strane poradil so streleckým pokusom Krištofa.

NEMŠOVÁ – BELUŠA 3:1 (3:0)
Góly: 23. Čatakovič – 1:0, 29. Udeh – 2:0, 36. Čatakovič – 3:0, 87. Kucharík – 3:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Havran, ŽK: Udeh, Holíček, Dos Santos – Mujkoš, Gorelka.

VÝSLEDKY 31. KOLA:

VEĽKÝ MEDER – PÚCHOV 2:2 (1:0)
Góly: 33. A. Bombicz (11 m) – 1:0, 52. M. Tóth – 2:0, 81. J. Pilát – 2:1, 88. M. Gajdošík – 2:2. Pred 100 divákmi rozhodoval Fehér.

Hostia začali veľkým náporom, v prvej štvrťhodine mali tri veľké šance, v dvoch sa ocitol Svorada a tú najväčšiu nepremenil Sibanda. Hra sa postupom čase vyrovnala, domáci spresnili prihrávky a Púchovčania nemali toľko priestoru na útočné akcie. V 33. min. išiel Veľký Meder do vedenia, rozhodca Fehér nariadil po ruke jedného z púchovských hráčov pokutový kop, ktorý Bombicz premenil – 1:0. Sedem minút po prestávke dokonca domáci navýšili svoje vedenie na 2:0, keď po centri Vígha presne zakončil M. Tóth. Púchovčania zachraňovali aspoň bod v poslednej desaťminútovke. Najprv strelou spoza šestnástky strelil kontaktný gól J. Pilát a dve minúty pred koncom so šťastím vyrovnal najlepší strelec Púchova M. Gajdošík.

GALANTA – LEDNICKÉ ROVNE 0:0
Pred 100 divákmi rozhodoval Havran, ŽK: Meszlényi – Híreš.

FC HORSES – BELUŠA 6:0 (2:0)
Góly: 12. Olej – 1:0, 30. Oravec – 2:0, 46. Mrocek – 3:0, 56. Halás – 4:0, 76. Halás – 5:0, 87. Líška – 6:0. Pred 300 divákmi rozhodoval Kozolka, ŽK: P. Mišutka.