Pilát skóroval už v 13. sekunde, Beluša nevyhrala ani s novým trénerom

0 26

Zdá sa, že púchovskí strelci sa konečne prebudili. Najlepší kanonier Marek Gajdošík síce tentoraz neskóroval, ale Patrik Hrnko strelil dva góly a rovnako dvomi gólmi si otvoril svoj strelecký účet Juraj Pilát, pričom prvý presný zásah bude patriť k najrýchlejším gólom sezóny. Výsledkom bolo víťazstvo nad Šaľou v pomere 5:1 a posun v tabuľke na deviatu priečku. Deväťzápasovú sériu Lednických Rovní bez prehry ukončilo „béčko“ trnavského Spartaka a sklári tak prišli o tretiu priečku. Beluši nepomohla ani zmena trénera, keď po výprasku 0:6 v Galante abdikujúceho Martina Bednára vystriedal Peter Meliš. S nitrianskou rezervou uhrali Belušania iba remízu 1:1, keď nezužitkovali takmer polhodinovú početnú výhodu.

PÚCHOV – ŠAĽA 5:1 (4:1)
Góly: 1. J. Pilát – 1:0, 22. P. Hrnko – 2:0, 32. J. Pilát – 3:0, 36. D. Galbavý – 3:1, 43. T. Kopiš – 4:1, 75. P. Hrnko – 5:1. Pred 150 divákmi rozhodoval P. Patrovič, ŽK: F. Brezničan, A. Gáborík, ČK: 85. D. Galbavý (Šaľa).

Hŕstka najvernejších púchovských fanúšikov sa ešte nestihla usadiť na sedačkách a na trávniku už zavládla gólová radosť. Púhych trinásť sekúnd stačilo domácim, aby sa ujali vedenia vďaka vydareného streleckému pokusu Piláta, pre ktorého to bol prvý „nepohárový“ gól v tejto sezóne – 1:0. V 8. min. sa za chrbát hosťujúcej obrany dostal Gajdošík, podarilo sa mu obhodiť aj brankára Masára, lenže na nerovnom teréne nakoniec lopta minula cieľ. Hostia sa postupne osmelili – najprv F. Prúčny po prieniku do šestnástky premrhal vhodný čas na zakončenie a potom predviedol efektný prienik cez štvoricu domácich obrancov Herceg, ale aj on sa nakoniec „utopil“ v kľučkách.

V 22. min. po jednom z rohových kopov hostia síce na chvíľu zažehnali nebezpečenstvo, ale lopta sa vrátila pred šestnástku, kde sa do nej oprel Gajdošík a po odraze od žrde ju do siete pohotovo vrátil Hrnko – 2:0. V 33. min. viedol Púchov už o tri góly – v rozhodenej obrane hostí si od Gajdošíka vypýtal loptu šprintujúci Pilát a svojím druhým gólom nútil Šaľu premýšľať na bielym uterákom.

Ibaže hostia sa nevzdávali – najprv po Riškovej chybičke v strede poľa a Hercegovej strele do žrde ešte vychytal dorážajúceho Kochana brankár Pilný, lenže aj ten bol v 36. min. prikrátky na strelecký pokus Galbavého, keď sa lopta od žrde tentoraz odrazila za bránkovú čiaru – 3:1. Dve minúty pred prestávkou sa o hattrick pokúšal Pilát, jeho strelu Masár vyrazil len pred seba a Kopiš stál v správnom čase na správnom mieste – 4:1.

V druhom polčase na čoraz ťažšom teréne sa už hráči presadzovali ťažšie, z domácich bol strelecky aktívny predovšetkým Hrnko, ale najprv sa mu do strely vložil jeden zo šalianskych obrancov a potom z rohu šestnástky len tesne minul horný roh Masárovej brány. Aj Hrnkovi spoluhráči sa pokúšali o streľbu, ale Sibandovmu i Brezničanovmu pokusu chýbala presnosť. V 74. min. mohol znížiť hosťujúci Herceg, lenže obstrelil nielen Pilného, ale aj jeho bránu.

O minútu sa druhým dvojgólovým strelcom zápasu stal Hrnko, keď na polovici súpera vybojoval štandardnú situáciu, po jej rýchlom rozohraní sa k nemu vrátila lopta od Gajdošíka a technickou strelou k žrdi upravil výsledok na konečných 5:1. Zápas nakoniec nedohral strelec šalianskeho gólu Galbavý, keď si po súboji s Gáboríkom neudržal nervy na uzde a za odplácanie videl červenú kartu.

TRNAVA B – LEDNICKÉ ROVNE 2:1 (1:1)
Góly: 22. J. Magdolen – 1:0, 25. S. Detko (11 m) – 1:1, 56. J. Gombala – 2:1. Pred 100 divákmi rozhodoval M. Bezák, ŽK: T. Vantruba, M. Oravec, M. Neštrák – D. Kollár, Ľ. Chmelík.

BELUŠA – NITRA B 1:1 (1:1)
Góly: 15. M. Mikuška – 1:0, 25. J. Záhon – 1:1. Pred 200 divákmi rozhodoval L. Sárai, ŽK: M. Gorelka – T. Galko, A. Zelenka, A. Dunda, ČK: 60. A. Dunda (Nitra B).

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – BORČICE 0:3 (0:1)
Góly: 39. Ľ. Hanzel – 0:1, 84. R. Demjan – 0:2, 86. R. Demjan – 0:3. Pred 250 divákmi rozhodoval M. Gašparovič, ŽK: L. Zápotoka.