Plavecký Memoriál Jozefa Baláža

0 96

V Spišskej Novej Vsi sa uskutočnilo tradičné plavecké podujatie pod názvom Memoriál Jozefa Baláža. Preteky sú zároveň neoficiálnymi zimnými majstrovstvami Slovenskej republiky pre najmladšie žiactvo. Svoju výpravu vyslal na východ Slovenska aj Plavecký klub Matador Púchov a hoci spomedzi šiestich plavcov nikto nezískal medailu, viacerí umiestneniami v prvej desiatke a zlepšenými osobnými rekordmi potešili svojich trénerov.

Z chlapcov si pri všetkých siedmich štartoch vylepšil osobné maximá Martin Hajský a na trati 100 metrov motýlik obsadil šieste miesto. O rok mladší Matiáš Guzma skončil na prsiarskej päťdesiatke deviaty.

Spomedzi dievčat dosiahla najlepšie umiestnenia Adela Cengelová, keď na krauliarskej dvojstovke aj štvorstovke a tiež na trati 100 metrov motýlik dohmatla zhodne ako piata najrýchlejšia. V tej istej vekovej kategórii skončila na trati 50 metrov motýlik Simona Ciesarová šiesta a pridala aj tri ôsme miesta.

O niečo menej sa darilo Daniele Cyprichovej s Paulínou Fedorovou, ale aj tie si takmer pri všetkých svojich štartoch zlepšili doterajšie osobné rekordy.