Plavkyňa Lea Kmošenová s tromi medailami

0 92

Posledný novembrový víkend sa v Dolnom Kubíne uskutočnili zimné plavecké majstrovstvá Slovenska mladších žiakov. Šesť pretekárov mal na slovenskom šampionáte aj Plavecký klub Matador Púchov, pričom najväčšie šance na medailový zisk mala v kategórii 12-ročných Lea Kmošenová. Tá svojimi výkonmi nesklamala a z Oravy sa vracala s tromi medailami – jednou striebornou a dvomi bronzovými.

Najbližšie k majstrovskému titulu bola Lea Kmošenová na najkratšej krauliarskej trati. V krauliarskom šprinte na 50 metrov si časom 29,49 sek. vylepšila svoj osobný rekord o osemnásť stotín, ale časom 28,84 sek. ju predčila Sára Rusznyáková z SPK Bratislava. Aj na dvojnásobnej trati si Lea Kmošenová vylepšila len tri týždne staré osobné maximum o viac ako sekundu – časom 1:04,07 skončila tretia za víťaznou Zuzanou Kilnerovou z Martina a Ninou Hodoňovou z Dolného Kubína.

Tretiu medailu – druhú s bronzovým leskom – získala Lea Kmošenová na trati 100 metrov motýlik. Čas 1:13,17 bol takmer o dve sekundy rýchlejší ako jej doterajší osobný rekord. Najúspešnejšia púchovská plavkyňa štartovala v Dolnom Kubíne aj v ďalších štyroch individuálnych disciplínach – na krauliarskej dvojstovke a v polohovke na 100 metrov skončila na piatom mieste.

Zo zvyšného kvinteta púchovských plavcov zaznamenali po dva prieniky do najlepšej desiatky Mário Hanták a Petronela Maráčková. Máriovi Hantákovi vynieslo takmer deväťsekundové zlepšenie osobného maxima na 200 metrov motýlik piatu priečku a v dlhej polohovke na 400 metrov skončil ôsmy. Petronela Maráčková obsadila ôsme miesto na trati 200 metrov motýlik a na trati 400 metrov polohové preteky dosiahla vo svojej kategórii 11-ročných dievčat deviaty najlepší čas. Zvyšná trojica – Adriana Cenigová, Nina Hlúbiková, Ina Jurgová – potešila zlepšením svojich najlepších osobných výkonov.