Plný bodový zásah nášho okresného tria

0 33

V 32. kole III. futbalovej ligy sme zaregistrovali plný bodový zásah všetkých troch našich zástupcov v súťaži. Ako prví sa dostali v sobotu podvečer k slovu hráči MŠK Púchov, ktorí od príchodu Eduarda Pagáča k trénerskému kormidlu ešte neprehrali. Po dvoch remízach v Lednických Rovniach a Veľkom Mederi im pribudli do tabuľky tri body za víťazstvo 3:0 nad Novými Zámkami, pričom všetky góly padli až v druhom polčase. Štvorbodový odstup tretieho Púchova za druhými Lednickými Rovňami sa však nemení, pretože „sklári“ si bez problémov poradili s Hornou Nitrou 4:1.  Na potupnú prehru 0:6 dali zabudnúť futbalisti Beluše, ktorí doma zdolali Veľký Meder 3:1. K tradičným strelcom Petrovi Mišutkovi a Matejovi Gorelkovi sa tentoraz pridal aj Miloš Pilát, pre ktorého to bol vôbec prvý strelecký zápis v A-mužstve.

PÚCHOV – NOVÉ ZÁMKY 3:0 (0:0)
Góly: 46. M. Gajdošík – 1:0, 67. Svorada – 2:0, 78. Svorada – 3:0. Pred 150 divákmi rozhodoval Bezák, ŽK: M. Zavadzan – Horáček, Petráš.

Domáci postrádali dvoch skúsených obrancov – Brezničana s Vanákom, ktorí si plnili trénerské povinnosti pri žiackej prípravke na turnaji v Taliansku. Na poste stopéra tak nastúpil P. Mynář, ale odohral len čosi viac ako jeden polčas, pretože sa zranil a nahradiť ho musel Luhový. Prvý polčas divákov príliš nenadchol, domáci mali síce náznaky útočných akcií, ale k ohrozeniu Juhásovej brány sa prakticky nedostali. Hosťujúci brankár sa musel mať na pozore len pri tečovanej strele Zavadzana z priameho kopu a pri následnom rohovom kope, kedy práve Zavadzan hlavičkoval vedľa brány.

Marek Svorada strelil Novým Zámkom dva góly, takto sa tešil so svojimi spoluhráčmi z toho druhého, ktorým uzavrel výsledok na 3:0.

Povinná občerstvovacia pauza v polovici prvého polčasu viac prospela hosťom – v 31. min. predviedol svoju rýchlosť i techniku Tawanda, spätnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Matiča, ktorý v plnom behu napálil do brvna. Lopta sa odrazila na bránkovú čiaru a späť do poľa. Chvíľu sa zdalo, že rozhodca situáciu posúdi ako gólovú, ale nakoniec sa hralo ďalej a domáci si mohli vydýchnuť. V 37. min. v sľubnej pozícii poslal Gajdošík loptu z priameho kopu nad bránu a ten istý hráč potom v nadstavenom čase po centri Bučeka hlavičkoval len do náručia pozorného Juhása.

Chvíľa najlepšieho púchovského strelca prišla hneď po prestávke. Z druhého polčasu
uplynulo len dvanásť sekúnd, keď sa v šestnástke hostí dobre zorientoval Svorada, hlavou priťukol Gajdošíkovi a ten sa v podobných situáciach málokedy pomýli – 1:0. Už o dve minúty mohlo byť vyrovnané, ale krížna strela Kráľa minula priestor medzi tromi žrďami. Na ľavej strane útoku robil Novozámčanom po celý zápas veľké problémy rýchly Buček – v 60. min. unikol obrane, spätná prihrávka na nabiehajúcich spoluhráčov však neprešla a bol z toho iba rohový kop.

O sedem minút už identickej situácie domáci skórovali – Bučekova prihrávka tentoraz našla Svoradu a hoci tomu lopta ideálne nesadla, nakoniec zapadla k pravej žrdi Juhásovej brány – 2:0. V 79. min. strelil Svorada z priameho kopu aj svoj druhý gól v zápase a na púchovskom trávniku sa tak zrodilo hladké víťazstvo 3:0.

BELUŠA – VEĽKÝ MEDER 3:1 (1:0)
Góly: 28. Mišutka – 1:0, 85. M. Gorelka – 2:0, 89. M. Pilát – 3:0, 90. Kovársky – 3:1. Pred 150 divákmi rozhodoval Sárai, ŽK: M. Gorelka, Jurga, J. Gažo – Bališ, Kovársky, Vígh.

LEDNICKÉ ROVNE – HORNÁ NITRA 4:1 (1:0)
Góly: 6. Lipták – 1:0, 54. Detko – 2:0, 74. Prekop – 3:0, 81. Halmeš – 3:1, 90. Ďurovec – 4:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Valent, ŽK: Ďurovec – Gunda, Drozd, Kopál.