Po troch jarných prehrách gólový uragán v Bánovciach

0 71

Futbalistom MŠK Púchov sa vstup do jarnej časti III. futbalovej ligy absolútne nevydaril. Po porážkach od Nemšovej a Beluše prišlo pred Veľkou nocou ďalšie zakopnutie v podobe domácej prehry 0:1 s Veľkými Ludincami. Našťastie na štvrtý pokus to už Púchovčanom vyšlo a v Bánovciach nad Bebravou prelomili jarnú streleckú smolu. O šesťgólové víťazstvo sa postarali šiesti rôzni strelci a brankár Peter Pilný prvý raz v sezóne udržal čisté konto. To jeho brankársky kolega z Lednických Rovní Róbert Bačík na jar ešte neinkasoval a „sklári“ vyhrali aj štvrtý jarný zápas – tentoraz v Prievidzi 2:0. Dôležité body v boji o záchranu získala Beluša, keď si na domácom trávniku poradila s rezervou trnavského Spartaka pomerom 3:0. Po dvojgólovom streleckom prebudení Petra Mišutku pečatil výsledok z bieleho bodu svojím prvým gólom v sezóne Jozef Martinka. V tomto týždni čakajú treťoligistov okrem zápasov 23. kola aj dohrávky odloženého 19. kola. Púchov najprv v stredu 11. apríla o 16.30 hod. privíta lídra z Dubnice nad Váhom a v sobotu cestuje do Nových Zámkov.

VÝSLEDKY 21. KOLA:

PÚCHOV – VEĽKÉ LUDINCE 0:1 (0:0)
Gól: 50. Kele – 0:1. Pred 200 divákmi rozhodoval R. Španka, ŽK: M. Sibanda, P. Hrnko – M. Horniak

Veľké Ludince sú pre Púchov už niekoľko sezón postrachom a potvrdilo sa to aj na Veľký piatok. V domácej bráne dostal prvý raz priestor Cúcik, mladíci Valašík s Marmanom však stále čakajú na možnosť zahrať si od začiatku. Tentoraz dokonca v pozícii náhradníkov márne čakali na trénerský pokyn k striedaniu, nad čím pri nepriaznivo sa vyvíjajúcom priebehu zápasu krútila hlavou väčšina divákov. Tí v prvom polčase márne čakali na gól – do dvoch najväčších šancí sa dostal púchovský kanonier Gajdošík, lenže v 30. min. po Zavadzanovom vysunutí jeho strelu zblokoval obranca hostí a o šesť minút neskôr lopta po Gajdošíkovej tečovanej strele len o kúsok minula cieľ.

Ešte pred prestávkou síce Cúcik zmaril nádejný brejk Keleho, ale päť minút po zmene strán sa v identickej situácii tešil hosťujúci útočník z vedúceho gólu Veľkých Ludiniec – 0:1. Domáci znervózneli, absolútne im nefungoval stred poľa a hostia popri pozornej obrane striehli na brejkovú príležitosť. V 70. min. mohol streliť druhý gól Veľkých Ludiniec Matič, ale zblízka trafil len do bočnej siete. Domáca snaha o vyrovnanie efekt nepriniesla, a tak ani v treťom jarnom zápase Púchov nebodoval.

NOVÉ ZÁMKY – BELUŠA 1:0 (1:0)
Gól: 34. P. Body – 1:0. Pred 260 divákmi rozhodoval M. Bezák, ŽK: E. Horáček – I. Jurga.

LEDNICKÉ ROVNE – BORČICE 1:0 (0:0)
Gól: 81. T. Prekop – 1:0. Pred 250 divákmi rozhodoval P. Patrovič, ŽK: J. Valient, M. Vala.

Svoj prvý gól po príchode z Lednických Rovní do Púchova vsietil pri víťazstve 6:0 v Bánovciach nad Bebravou Peter Lipták.
VÝSLEDKY 22. KOLA:

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – PÚCHOV 0:6 (0:3)
Góly: 6. M. Zavadzan – 0:1, 33. M. Gajdošík – 0:2, 37. F. Marman – 0:3, 64. J. Pilát – 0:4, 65. P. Lipták – 0:5, 90. D. Valašík – 0:6. Pred 100 divákmi rozhodoval L. Pecek.

Na jeseň futbalisti Bánoviec v Púchove prehrali len tesne 1:2, ale v odvete obranne vybuchli a nechali si streliť šesť gólov. Pre hostí to bol po troch jarných prehrách prepotrebný gólový impulz. Prvý raz po zimnom návrate z Nemšovej dostal priestor v základnej zostave Marman a hneď sa trénerovi Pagáčovi odvďačil gólom. Sieť rozvlnil už v prvej päťminútovke, ale gól neplatil pre postavenie mimo hru.

V 6. min. získal pre Púchov vedenie svojím druhým jarným gólom Zavadzan a hostia mohli hrať pokojnejšie. Po polhodine hry prišiel zo strany MŠK v rozpätí štyroch minút dvojitý gólový úder. Najprv sa pätnástym gólom v sezóne presadil Gajdošík a prepracoval sa tak na čelo tabuľky strelcov a v 37. min. po Pilátovej prihrávke upravil na 3:0 Marman.

V 64. min. zvýšil už na 4:0 Pilát, ktorý tentoraz nastúpil na pravej strane obrany a o minútu nato sa prvý raz v púchovskom drese presadil aj Lipták. Púchovský tréner Pagáč potom prvý raz v sezóne využil možnosť piatich striedaní a jeden z náhradníkov – Valašík v poslednej minúte upravil konečný výsledok na 6:0 v prospech Púchova, ktorý sa tak v tabuľke posunul z trinástej na jedenástu priečku a výrazne si vylepšil skóre. Navyše brankár Peter Pilný si prvý raz v sezóne udržal čisté konto.

PRIEVIDZA – LEDNICKÉ ROVNE 0:2 (0:0)
Góly: 61. T. Prekop – 0:1, 90. T. Púček – 0:2. Pred 250 divákmi rozhodoval T. Santa, ŽK: M. Belanec.

Brankár Beluše Ľuboš Zaťko si prvý raz na jar udržal čisté konto. Jeho tím zdolal trnavské „béčko“

BELUŠA – TRNAVA B 3:0 (2:0)
Góly: 4. P. Mišutka – 1:0, 38. P. Mišutka – 2:0, 81. J. Martinka (11 m) – 3:0. Pred 200 divákmi rozhodoval O. Kozolka, ŽK: Ľ. Zaťko – F. Deket, K. Jašúrek, ČK: 78. L. Zolvík (Trnava B).