Po víťazstve nad Dolným Kubínom zostáva MŠK Púchov v čele tabuľky

0 41

Aj po treťom kole II. hokejovej ligy zostávajú hokejisti MŠK Púchov na čele tabuľky. Po Senici a Ružomberku si dokázali poradiť aj s tradičným druholigovým rivalom z Dolného Kubína a zdolali ho 6:1. Púchovčania mali v zápase streleckú prevahu dokumentovanú pomerom striel 38:23. Tri body do kanadského bodovania si pripísal Lukáš Hrušík, ktorý sa tak v tabuľke produktivity západnej skupiny II. hokejovej ligy zaradil na druhé miesto.

PÚCHOV – DOLNÝ KUBÍN 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly: 13. F. Zúbek – 1:0, 15. I. Hricko – 1:1, 18. F. Flašík – 2:1, 24. L. Hrušík – 3:1, 25. M. Furo – 4:1, 41. M. Mikuš – 5:1, 53. L. Hrušík – 6:1. Pred 220 divákmi rozhodovali Peterka – Hodoň, Gajdošík.

Prvý raz v sezóne dostal v púchovskej bráne pred Crkoňom prednosť Baštuga a 22 úspešnými zákrokmi pomohol svojmu tímu k jednoznačnému víťazstvu. Domáci sa ujali ve- denia gólom v oslabení, keď na trestnej lavici sediaci Kvocera mohol na diaľku gratulovať Zúbekovi – 1:0. O poldruha minúty si však k nemu po faule kolenom prisadol aj Zemko a hostia početnú výhodu o dvoch hráčov vďaka Hrickovi využili – 1:1. Do šatní však išli predsa len spokojnejší domáci – svoj druhý gól v sezóne strelil obranca Flašík – 2:1.

V 24. min. putoval na trestnú lavicu hosťujúci Michalica a Hrušíkovi stačilo jedenásť sekúnd na využitie presilovej hry – 3:1. O minútu sa zo svojho úvodného gólového zápisu v sezóne radoval aj domáci kapitán Furo a trojgólový náskok už bol upokojujúci. Hostia sa o šancu na korekcie pripravovali zbytočnými vylúčeniami, navyše už po 31 sekundách hry v tretej tretiny Púchov súperovi odskočil na rozdiel štyroch gólov vďaka presnému zásahu Mikuša.

Gólový účet zápasu uzavrel v 53. min. svojím druhým gólom Hrušík. V sobotu 7. októbra čaká púchovských hokejistov dlhá cesta do Budapešti, kde od 16.00 hod. nastúpia na stretnutie 4. kola proti miestnemu klubu KMH SPORT KFT. O týždeň nato sa predstavia doma v zápase proti Dynamaxu Nitra.